koncert

Idomeneusz, król Krety

koncert

Idomeneusz, król Krety

Idomeneusz, król Krety - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

25.03. o godz. 17.55 zapraszamy na transmisję spektaklu operowego "Idomeneusz, król Krety" W.A. Mozarta z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Opera seria (poważna) w 3 aktach. Libretto: Giambattista Varesco wg Antoine’a Dancheta. Sam Mozart właśnie „Idomenea” uważał za jedną ze swoich najlepszych oper. Ze względu na karkołomność partii męskich – Idomenea i Idamanta – dzieło to nie jest wykonywane tak często, jak na to zasługuje. Bilety: 50 zł, 45 zł - młodzież, seniorzy, studenci.

Zaczerpnięta z mitologii greckiej historia króla Krety obfituje w dramatyczne zwroty akcji i typową dla swoich czasów baśniową ornamentykę. Idomeneo wracający z wyprawy wojennej trafia na burzę morską. Bóg Neptun ocala jego życie pod warunkiem, że król złoży mu w ofierze pierwszą napotkaną istotę. Los sprawia, że to Idamante, jego syn… W tle walka dwóch księżniczek, Ilii i Elektry o względy nieszczęsnego Idamanta. Arcydzieło Wolfganga Amadeusza zobaczymy w liczącej ćwierć wieku inscenizacji wielkiego francuskiego reżysera Jean-Pierre Ponelle’a. Spektakl poprowadzi James Levine. Przedstawienie trwa około 4 godzin (w tym 2 przerwy).
Obsada:
Elza van den Heever jako Elektra
Nadine Sierra jako Ilia
Alice Coote jako Idamante
Matthew Polenzani jako Idomeneo
Alan Opie jako Arbace

James Levine dyrygent

Realizatorzy:
Jean-Pierre Ponnelle reżyseria, scenografia i kostiumy
Gil Wechsler światło

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Idomeneusz, król Krety

szkoda że cena biletu jest wysoka i tak mało widzów może oglądać te transmisje, a naprawdę warto .
Ilona 04.04.2017 20:39
Wyśmienite! Wyborne! Wspaniałe!
kobuz 27.03.2017 09:31

Polecane z kategorii koncert