koncert

Piazzolla. Show Me Your Tango - I. Kopeć & G. Pereyra

koncert

Piazzolla. Show Me Your Tango - I. Kopeć & G. Pereyra

Piazzolla. Show Me Your Tango - I. Kopeć & G. Pereyra - Bilety na koncert

Mezzosopranistka Izabela Kopeć wystąpi z recitalem pieśni Astora Piazzolli. Artysci, którzy towarzyszą solistce, to znakomici muzycy doskonale czujący styl tango nuevo. Miłośnicy muzyki klasycznej docenią między innymi transkrypcje na głos utworów takich jak np. „Oblivion”, który oryginalnie skomponowany został jako utwór instrumentalny. „Piazzolla. Show Me Your Tango” to estetyczne tango do słuchania i snucia refleksji w dobrym towarzystwie przy wybornym winie.

To podróż przez południowe krajobrazy pełne namiętnej miłości, wielkiej pasji, radości i beztroski ale też samotności i egzystencjalnego przeżycia. To także maestria wokalna Izabeli Kopeć. „W słodyczy anielskiego śpiewu pobłyskuje srebrna nić splatająca gwiazdy i słońca, i księżyce wszechświata razem z najdrobniejszymi zakończeniami nerwowymi naszych mięśni i ścięgien – które zapragną kołysania, drżenia i posuwistych piruetów argentyńskiej poezji tańca”, podkreśla dr Ewa Woydyłło, która zdradziła swoją odwieczną miłość do tanga.

Gościem specjalnym zaproszonym przez Izabelę Kopeć będzie genialny bandoneonista, Argentyńczyk Gilberto Pereyra, założyciel i członek wielu zespołów tangowych, który towarzyszył w trasach koncertowych legendarnej Milvie.

Wyjątkowego argentyńskiego smaku dodadzą wirtuozi skrzypiec i gitary klasycznej. Na fortepianie zagra znakomity pianista i aranżer Tomasz Filipczak, a całości dopełni ekspresyjną grą kontrabasista Wojciech Gumiński.

SKŁAD:
Izabela Kopeć - mezzosopran
Gilberto Pereyra - bandoneon
Tomasz Filipczak - fortepian
Robert Horna - gitara klasyczna
Maciej Lulek - skrzypce
Wojciech Gumiński - kontrabas

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Piazzolla. Show Me Your Tango - I. Kopeć & G. Pereyra

Fenomenalne przedstawienie, zmysłowe, gorące, czułe, pełne emocji, ale nic w tym dziwnego - tango na 100%
Piękny wieczór i niesłychanie energetyzujący !
Wspaniały, wyjątkowy koncert, przepełniony miłością, namiętnościa i pożądaniem. Doskonała nieprawdopodobnie Izabela w towarzystwie zapatrzonych w nią tak jak publiczność, rewelacyjnych wirtuozow.
Najsłabszym ogniwem tego koncertu była p. Kopeć, niestety :( Natomiast Gilberto Pereyra był fenomenalny i na niego warto pójść.
Ciekawy głos pięknej Pani. Tanga Piazzili bronią się same. Do zawieszenia oka Argentynczyk na harmonii...

Polecane z kategorii koncert