koncert

Jacek Kleyff, Mikołaj Trzaska i Jerzy "Słoma" Słomiński - koncert

koncert

Jacek Kleyff, Mikołaj Trzaska i Jerzy "Słoma" Słomiński - koncert

Jacek Kleyff, Mikołaj Trzaska i Jerzy "Słoma" Słomiński - koncert - Bilety na koncert

JACEK KLEYFF

Gdy w 1970 zakładał wraz z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim Salon Niezależnych, z którym trzykrotnie wygrał Famę, był jeszcze studentem architektury. W życiorysie, którego starczyłoby na film długometrażowy i kilka książek, znalazło się miejsce na zarobkowe zbieranie szyszek, działalność opozycyjną, fascynację buddyzmem, malarstwo czy prace na wysokościach. Największą jego miłością zawsze jednak była i nadal jest muzyka.

Salon Niezależnych po kolejnych wygranych Famach błyskawicznie znalazł się u szczytu popularności. Kabaret był jednak szykanowany z powodu politycznego wydźwięku jego twórczości, a w 1976 roku został ostatecznie ukarany przez władze PRL zakazem występów. Jacek przeniósł się na wieś, a przerwa w regularnej działalności scenicznej trwała do roku 1986, kiedy założył Orkiestrę Na Zdrowie. Grupa zaproszona na pierwszy Przystanek Woodstock w 1995 r. od razu zdobyła "Złotego Bączka"- główną nagrodę publiczności.

W 2013 roku Jacek Kleyff wydał świetnie przyjęty album Znalezienie, na którym jako goście pojawili się między innymi: Magda Umer, Stanisław Soyka i Jerzy SŁOMA Słomiński. Od tego czasu regularnie koncertuje solo oraz z zespołami. Śpiewa zarówno piosenki z okresu Salonu Niezależnych jak i Orkiestry Na Zdrowie, dzięki czemu te dwie części jego muzycznego życiorysu komponują się w jedną całość. Po twórczość Jacka sięgają też inni artyści: Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz, Kuba Sienkiewicz czy zespół Akurat, a fragmenty jego przenikliwych i lapidarnych tekstów na stałe trafiły do języka potocznego.

Jacek Kleyff –charyzmatyczna osobowość, erudyta pełen dowcipu i niebywałego dystansu do siebie. Tych kilka linijek to za mało by opisać tak barwną postać jak Jacek – jego trzeba posłuchać!

Na Scenie Pod Lipami usłyszymy trio:
- Jacek Kleyff
- Mikołaj Trzaska – kompozytor, klarnecista basowy, jeden z najwybitniejszych polskich saksofonistów. Autor muzyki filmowej, laureat licznych nagród między innymi w 2014 roku za muzykę do filmu Wojciecha Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem”.
- Jerzy "Słoma" Słomiński - polski bębniarz, autorem tekstów i architekt. Można uznać go za prekursora gry na bębnach w Polsce. Oprócz tego śpiewa, grywa na mandolinie, perkusji i akustycznej gitarze.

Zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jacek Kleyff, Mikołaj Trzaska i Jerzy "Słoma" Słomiński - koncert

Świetny występ, zestawienie Kleyff, Słoma, Trzaska tak dziwne za sprawą tego ostatniego, że aż niesamowite.

Polecane z kategorii koncert