koncert

Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

koncert

Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet - Bilety na koncert

Kwartet (Quartet) powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych. Ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, nagrań, udziałów w festiwalach, a także mnóstwo zagranicznych eskapad.

KWARTET Ptaszyna Wróblewskiego:

Jan Ptaszyn Wróblewski – tenor sax,

Wojciech Niedziela – piano,

Andrzej Święs – bass,

Marcin Jahr – drums.

Kwartet (Quartet) powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych. Ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, nagrań, udziałów w festiwalach, a także mnóstwo zagranicznych eskapad. Reprezentuje muzykę opartą o najklasyczniejsze jazzowe tradycje, nie pomijając jednak bardziej współczesnych osiągnięć. Zespół stara się grać zawsze dynamicznie, aczkolwiek i liryczne klimaty nie są mu obce. Ucieka od wszelkiego rodzaju niesprawdzonych eksperymentów, ale także od dobrze sprawdzonych schematów. To powoduje, że nie jest wyobcowany od swojej publiczności. Liderem formacji jest Jan Ptaszyn Wróblewski, jeden z najważniejszych i najbardziej zasłużonych artystów w historii polskiego jazzu – wybitny saksofonista (tenorowy i barytonowy), kompozytor, aranżer, dyrygent, publicysta, dziennikarz radiowy, krytyk muzyczny, pedagog, konferansjer. Ostatnie płyty nagrane w kwartecie to „Real Jazz” (2005) oraz „Supercalifragilistic” (2007) – obie wydane przez BCD Records.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

Miodna nuta! Klawo i zacnie było!!
Bardzo wygodna forma rezerwacji. Prosta i funkcjonalna. Polecam
radomski 09.05.2017 09:50
świetny koncert! Rewelacyjny kontakt z publicznością. Widać, że Radomianie kochają jazz - oby częściej takie koncerty odbywały się w naszym mieście.
Nikka S 03.05.2017 12:14
świetny koncert!
Paulina 02.05.2017 12:35
Klasyka, w doskonałym wydaniu.
podarek 30.04.2017 16:04
super!!!!!!!!!!
babcia Iza 29.04.2017 16:16
Mistrzowski pokaz gry, wspaniałe improwizacje i niesporzyte siły u mistrza . Szacun i dzieki za wspaniałe póltorej godziny !!
piterd72 29.04.2017 13:15

Polecane z kategorii koncert