koncert

Janek Samołyk

koncert

Janek Samołyk

Janek Samołyk - Bilety na koncert

Janek Samołyk to wrocławski wokalista, gitarzysta i autor piosenek. Jego muzyka trafia do słuchaczy lubiących zarówno alternatywne gitarowe brzmienia, jak i piosenkę poetycką. Na koncercie muzyk zagra materiał z nowego albumu "Na prezent" (Polskie Radio SA, 2014), a także najlepsze utwory z dwóch wcześniejszych płyt.

Muzyczna droga Samołyka rozpoczęła się od wygrania konkursu debiutów na OFF Festivalu 2009. Spośród 230 zgłoszeń, jury (z Arturem Rojkiem na czele) wskazało właśnie na wrocławskiego wokalistę. Debiutancka płyta "Wrocław", wydana w 2010 roku została bardzo dobrze przyjęta, a takie piosenki, jak "Piosenka o pointach" czy "I ain't gonna give up (yet)" często gościły w radiu. W 2012 roku ukazał się drugi album pt. "Problem z wiernością", a utwory "Codziennie" oraz tytułowy weszły na Listę Przebojów Trójki. "Na prezent" to najnowsza propozycja wrocławianina. Singiel "Złe czasy" został uznany przez T-mobile-music za jeden z najlepszych singli 2014 roku.

Janek Samołyk jest dobrze znany słuchaczom. Jak dotąd zagrał ponad 200 koncertów w kraju - wśród nich był występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na żywo. Jego muzyczne CV uzupełniają m.in.: trasa po Chinach wraz z zespołem Iowa Super Soccer, występy w Jarocinie oraz Opolu, nagroda im. Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego, występ na wrocławskim rynku w ramach UEFA EURO 2012, a także udział w koncercie Klenczon Legenda wraz z m.in. Muńkiem Staszczykiem i Tymonem Tymańskim.

Skład:
Janek Samołyk - gitara, wokal
Patrycja Stefanowska - skrzypce, klawisze, wokal
Piotr Wojniusz - bas
Marcin Wojtowicz - perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Janek Samołyk

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert