koncert

Janusz Prusinowski Kompania

koncert

Janusz Prusinowski Kompania

Janusz Prusinowski Kompania - Bilety na koncert

Zapraszamy na koncert zespołu Janusz Prusinowski Kompania.

To uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów – Jana Lewandowskiego, Kazimierza Meto, Józefa Zarasia, Piotra i Jana Gaców, Tadeusza Kubiaka i wielu innych. To także awangardowa (na dzisiejsze czasy) formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji. Muzykę łączą z tańcem, archaiczność z doświadczeniem współczesności, trasy koncertowe zaś z działalnością edukacyjną w Polsce i na świecie.

Rozpoznawalny styl Kompanii stanowi próbę odczytania najważniejszych elementów wiejskiej muzyki z Centralnej Polski. To przede wszystkim mazurki – śpiewane, grane, sprawdzone setki razy w tańcu – improwizowane tu i teraz, aktualne u progu XXI wieku. Co można odnaleźć w dawnych, na pozór prostych przyśpiewkach i pieśniach? Gdzie tkwi źródło wielowarstwowej polirytmii, w której nic nie jest równe a wszystko razem perfekcyjnie precyzyjne? Skąd pochodzą niezwykłe melodie, podważające ograniczenia stroju temperowanego? Okazuje się, że tradycyjna muzyka polskiej wsi może być punktem orientacyjnym: poprzez melodykę i rubato bliska Chopinowi, z powodu improwizacji nieodległa bluesowi i jazzowi, kolorystyką przywodząca na myśl muzykę współczesną, ekspresją zaś – rock and rolla. Może łączyć Wschód z Zachodem a Północ z Południem, wchodząc w merytoryczne dialogi z dialektami muzycznymi krain bliższych i dalszych.

Więcej o zespole: www.januszprusinowskikompania.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Janusz Prusinowski Kompania

Fenomenalna, przepiękna muzyka. Do zasłuchania się i do tańca.
Zagrane super, oświetlenie jak najbardziej na plus, tylko jakoś dziwnie był nagłośniony bęben (obręczowy był ok), brakowało trochę dołów momentami.
Wspaniali artyści! ❤️ Serdecznie polecam każdemu, kto nie boi się kultury!
Świetny koncert,nogi same rwą się do tańca, miły nastrój,polecam wszystkim w każdym wieku
Super! Восторг! Полный восторг! Люблю этот коллектив и если есть возможность, то хожу на их концерты. Это один из лучших коллективов в Польше То, что они делают, достойно внимания и всяческой поддержки. И главное , приятно то, что на таких концертах много молодежи.
Wspaniała, żywiołowa muzyka, aż nogi same podrygują:)

Polecane z kategorii koncert