koncert Janusz Radek

Janusz Radek - Halina Poświatowska - Bliscy jak bicie serca

koncert Janusz Radek

Janusz Radek - Halina Poświatowska - Bliscy jak bicie serca

Janusz Radek - Halina Poświatowska - Bliscy jak bicie serca - Bilety na koncert

Janusz Radek - Halina Poświatowska- bliscy jak bicie serca

"Poezja Poświatowskiej ma w sobie pewną magię i tajemnicę. To jej krótkie i intensywne życie zamknięte jest w wierszach, które Janusz wziął na warsztat w zasadzie już dawno - ale teraz dopiero stworzył z tego sceniczną całość, zamkniętą i spójną. Siedzimy i słuchamy. Nie ma innej możliwośći, bo "januszowa" interpretacja tak właśnie działa: nie ma mowy o rozproszeniu uwagi. Poświatowska gada do nas ustami Radka, jej duch unosi się w powietrzu i to jest tak silne wrażenie, że aż bez mała spirytystyczne. Przeciekawe. A ta muzyka - ciągłe rytmiczne bicie serca, nietypowe aranże, wyraźny bit... Super. Połączenie zaskakujące, bo umiemy słuchać poezji śpiewanej smętnie przy gitarze, ale z taką dynamiką, jak tu u Janusza jest to pewna nowość. I to wspaniała, dla mnie genialna, wciągnęło mnie, pochłoneło. Zresztą publiczność tez była jak zaczarowana(...)" Ewa Urbańska / Organizator koncertu/ Kielce

Projekt Poświatowska/Radek to subtelny klimat wierszy poetki oraz piękne i liryczne kompozycje Janusza Radka w nowoczesnych aranżacjach. Poza nowymi kompozycjami w recitalu można usłyszeć najbardziej znane utwory duetu Poświatowska/Radek: Kiedy U-Kochanie, Sheila, Czekam Wytrwale, czy Dobro. Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne elektroniczne, ale nastrojowe brzmienia.

Wokalista podczas koncertu gra na instrumentach klawiszowych, wspomaga go znany m.in.: z zespołu Pudelsi, pianista młodego pokolenia- Adam Drzewiecki.

Po raz pierwszy wiersze Poświatowskiej pojawiły się na płycie i koncertach Janusza Radka w 2007 roku. To był debiut autorski Artysty, wsparty w wersji tekstowej kilkoma wierszami Poświatowskiej, a w muzycznej ? niezwykłymi aranżcjami Mateusza Pospieszalskiego. Płyta szybko zyskała status złotej, a piosenka Kiedy Umrę Kochanie do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Janusza Radka.
Artysta do Poświatowskiej sięga od dawna. Tomik jej wierszy od 20 lat towarzyszy mu w życiu codziennym. "Jej poezja zastępuje mi iluzję medialną?- podkreśla Artysta. "Poezję tworzą wizjonerzy, taka była też Halina Poświatowska. Stworzyła niezwykle uniwersalne, mam wrażenie, wiersze, które z jednej strony odrywają mnie od rzeczywistości, a z drugiej w wyjątkowy sposób ją tłumaczą. Wciąż sięgam po Poświatowską, bo jej wierzę. Czuję ponadto ogromną symbiozę mojej muzyki z jej wierszami. W moich utworach zawieram cząstkę tego jej ogromnego pragnienia"- mówi Janusz Radek, dodając, że "tym razem nie usłyszycie Państwo popisów wokalnych, ale piosenki, w których najważniejsza jest treść wierszy Haliny Poświatowskie)"

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Janusz Radek - Halina Poświatowska - Bliscy jak bicie serca

fantastyczny koncert, polecam wszystkim!
Niezapomniane przeżycie kulturalne. Wspaniały koncert.
Koncert na najwyższym poziomie. Jedyna wada: zbyt krótki :)
głos Pana Janusza Radka trafia prosto w serce- uszy nie są potrzebne
Świetny koncert. Organizacja bez zarzutu.
doskonały koncert!
Janusz Radek wspaniałym artystą jest. Śpiewa całym sobą i możliwości wokalne ma niezmierzone :) Niech śpiewa we Wrocławiu jak najczęściej !
Nie znam słów, by wyrazić swój podziw i zachwyt nad głosem Janusza Radka. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w koncercie.
Koncerty był bardzo ciekawy :). Pan Janusz doskonale pokazał jak można się bawić głosem. Pomysł połączenia poezji z muzyką elektroniczną jest dosyć kontorowersyjny, ale wyszło całkiem nieźle - ukłony dla pana Adama Drzewieckiego.
Występ Pana Radka wspaniały, jak zawsze.. Dużo emocji, dużo uczuć włożonych w każde wyśpiewane słowo, aksamitny głos, ekspresja, kontakt z publicznością, poczucie humoru, nic dodać, nic ująć :)
Janusz Radek - marka sama w sobie :)
BARDZO MIŁO SPĘDZONY CZAS.
Koncert był bardzo dobry, bo i wokalista doskonały.
troyanna 28.09.2015 20:21
Był to pierwszy tak kameralny koncert, na którym miałam okazję być, lecz ma pewno nie ostatni. Pan Janusz swoim głosem przenika do głębi, stwarza niepowtarzalny nastrój. Liczy się tylko muzyka.
Bardzo ciekawy występ , cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć
Niesamowite wydarzenie! Występ mnie urzekł od pierwszego dźwięku :) Pan Radek jest Wielkim Artystą. Wspaniale oddaje emocje i wydźwięk każdego utworu. Wrażenia mega pozytywne, jestem oczarowana. Jak zwykle zresztą :) Już nie mogę się doczekać kolejnej odsłony. Gorąco polecam!!!
Fantastyczny, doskonały pod względem artystycznym i wokalnym koncert.
Absolutnie zjawiskowy człowiek. Uroczy koncert. Uważam, że połączenie mistrzowskich tekstów Poświatowskiej i olbrzymiej charyzmy Janusza Radka dało fantastyczny efekt. Bardzo odprężający, wzruszający, przenoszący w inny świat wieczór.
Fantastyczny, niezapomniany występ:)
ami077 27.09.2015 11:39
Znakomity występ , świetna muzyka , w pełni oddająca klimat wierszy Haliny Poświatowskiej i znakomite wykonanie. Wrażenie niezapomniane.
Janusz 26.09.2015 09:21

Polecane z kategorii koncert