koncert Janusz Radek

Janusz Radek & The Ants

koncert Janusz Radek

Janusz Radek & The Ants

Janusz Radek & The Ants - Bilety na koncert

Janusz Radek na swoją nową płytę kazał czekać blisko 3 lata, koncertowo jednak nie zwalniał tempa. Minionej jesieni przemierzył Polskę prezentując nowy program - Popołudniowe Przejażdżki. W miesiąc od premiery albumu, wokalista wraz z zespołem The Ants pojawił się m.in. W Gdyni, Elblągu, Wrocławiu, Warszawie, Zielonej Górze i Krakowie.

W związku z dużym zainteresowaniem nowym materiałem, wokalista ponownie zagości w Warszawie– tym razem w Klubie Stodoła. Produkcja koncertu zapewne będzie na takim samym wysokim poziomie, jak produkcja płyty, za którą odpowiedzialny jest Leszek Biolik (Obywatel GC, Republika). Muzyk ten pojawi się także z Radkiem na scenie jako członek zespołu The Ants, w skład którego wchodzą ponadto Bartek Kapłoński i Andrzej Rajski.

Dla niektórych nowe oblicze koncertowe Janusza Radka może być zaskoczeniem, bo mało kto kojarzy Radka jako kompozytora. Jego wizerunek medialny, aż do tej pory mocno odbiegał od tego, co od wielu lat się działo się na spotkaniach z publicznością. Jak sam mówi w jednym z wywiadów: Dla mojej publiczności jestem poza kategoriami i gatunkami. Oni są gotowi zainteresować się moimi scenicznymi propozycjami. Ludzie przychodzą na moje koncerty, dzięki czemu mam bardzo bliski kontakt z odbiorcą bez jakichkolwiek mediowych pośredników.
Sylwia Paszkowska z Radia Kraków podkreśla ponadto: Głos, choć ważny, to nie wszytko. Ten człowiek ma osobowość, którą potrafić zgromadzić tłumy na koncertach.

Tym razem zapewne będzie podobnie. Koncertowo Janusz Radek & The Ants przygotowali na warszawski koncert nie tylko materiał z najnowszej płyty Popołudniowe Przejażdżki. W Stodole usłyszeć będzie można także najbardziej znane i lubiane przez jego wielbicieli: Dziękuję Za Miłość, Czekam Wytrwale, Kiedy U-kochnie, Sheila i Jeszcze Raz w zupełnie nowych aranżacjach. Pojawić mają się także premierowe utwory. Artysta nie zapomniał też o fanach pięknych i sentymentalnych wykonań- premierowo zagra i zaśpiewa sam Zostawcie Chwile i skomponowany do wiersza Haliny Poświatowskiej utwór Chciałbym Cię.

I mimo, że Janusz Radek jest ten sam, to trochę inne są jego piosenki i podejście aranżacyjne. Słychać dojrzałość i pewność artystyczną. Nie gra żadnej roli i daleko mu do inscenizacji teatralnych. Niczego już udowadniać nie musi i nie chce. Popołudniowe Przejażdżki tak jak na płycie, tak i na koncercie, będą opowiadały o dotykaniu rzeczy ciekawych bez mówienia o nich wprost.

Radek mówi o tym w ten sposób: Napisałem piosenki, które nie są szablonem o miłości, zdradzie, one wynikają z wiedzy, obserwacji, z tego, że w żyłach płynie krew (...). W tym momencie moje śpiewanie może być bardzo subtelne. Przy dużym aparacie instrumentalnym śpiewałem mocnymi efektownymi frazami, ale takie środki po prostu mi się znudziły. Teraz mogę skupić się na delikatności i wykorzystywaniu środkowych rejestrów mojego wokalu, przez co piosenka staje się nienachalna.

Podkreślają to także recenzenci jego płyty:

Piotr Metz - WPROST-(...) Nowa płyta pokazuje go z dużym sukcesem w zupełnie nowej odsłonie, także jako kompozytora piosenek pop w najlepszym tego słowa znaczeniu. Produkcja Leszka Biolika nadaje całości klasyczny sznyt, coraz rzadszy w ostatnich latach w naszej rozrywce. Dobra decyzja i dobry album (...).

Robert Sankowski - Gazeta Wyborcza - Jedna z największych niespodzinek ostatnich miesięcy. Janusz Radek (...) na nowej płycie okiełznał swoje wokalne rozbuchanie (...)W (...) Popołudniowych Przejażdżkach balansuje gdzieś pomiędzy klimatem brytyjskiego popu, a estetyką Grzegorza Ciechowskiego.

Konrad Wojciechowski – Metro - Na płycie Popołudniowe przejażdżki nie ma wokalnej woltyżerki - Radek śpiewa wytrawnie, z emocją w głosie (…) Muzycznie, jak na pop, dzieje się tu wiele ciekawego. (…) Bogate aranżacje, brzmienia i melodie to w dużej mierze zasługa Leszka Biolika (…) Popołudniowe przejażdżki ewidentnie płyną w stronę listy przebojów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Janusz Radek & The Ants

Na koncercie p. Radka po raz pierwszy byłam w tak kameralnym miejscu, dotychczas to były teatr, dom kultury, większe sale i świetnie tam pan Janusz wypadł, jak zawsze dobry kontakt z nami, bawi, ciekawi, zadziwia i za każdym razem jest inny w swoim rodzaju, tutaj był np klawiszowcem, czego wcześniej nie było. Panie Januszu, chapeau bas !
Janusz Radek jak zwykle pokazał klasę. Każdy jego koncert jest niezapomnianym wydarzeniem.
Koncert oczywiście bardzo udany i ciekawy, kameralny, natomiast wiele do życzenia pozostawia organizacja.
mati 01.03.2016 08:50

Polecane z kategorii koncert