Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert JazZamek Czersk

JazZamek Czersk - Monika Borzym śpiewa stare piosenki

koncert JazZamek Czersk

JazZamek Czersk - Monika Borzym śpiewa stare piosenki

JazZamek Czersk - Monika Borzym śpiewa stare piosenki - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Urzekające i wciąż świeże melodie autorstwa m.in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara.

Monika Borzym i Krzysztof Dys obudzili te piękne piosenki i tchnęli w nie nowe życie nie burząc artystycznych zamysłów autorów oryginałów.

Na koncercie można będzie usłyszeć m.in: „Pokoik na Hożej”, „Bezsenna noc”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, "Moja Warszawo", „Na pierwszy znak”, „Nikt tylko Ty", „Może tak, może nie” oraz piosenkę specjalnie napisaną dla Moniki przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego "TAKIE CIAŁO".

➡️Monika Borzym, jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych młodego pokolenia. Ma na swoim koncie pięć solowych albumów. Pierwsze dwie płyty "Girl Talk" i "My Place" (dziś mają status platynowych) nagrała w Stanach przy współpracy z tuzami światowego jazzu m.in. Johnem Scofieldem, Mitchellem Longiem. W 2016 roku ukazał się album z autorskimi interpretacjami piosenek Joni Mitchell "Back To The Garden", rok później "Jestem Przestrzeń" z poezją Anny Świrszczyńskiej, a w 2018 roku płyta z utworami Thoma Yorka i Johna Greenwooda - "RADIOHEDONISTYCZNIE".

➡️Krzysztof Dys, rocznik 1982, polski pianista, improwizator. Obecnie jako doktor sztuk muzycznych wykłada na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Zdobywa prestiżowe nagrody zarówno na polu muzyki klasycznej, jak i jazzowej. Jest członkiem wielu znakomitych artystycznych składów reprezentujących polską muzykę jazzową na lokalnym rynku oraz na całym świecie: m.in, Adam Bałdych Quartet, trio LAM, quartet SOUNDCHECK.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: JazZamek Czersk - Monika Borzym śpiewa stare piosenki

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert