koncert

Jazz Band Młynarski-Masecki

koncert

Jazz Band Młynarski-Masecki

Jazz Band Młynarski-Masecki - Bilety na koncert

"JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI" to zespół grający przedwojenny polski jazz. Wbrew obiegowej opinii, jazz nie trafił do Polski na falach słuchanego po kryjomu Radia Wolna Europa. Pierwsze polskie jazzowe utwory powstawały już pod koniec lat XX-stych ubiegłego wieku. Wybitni kompozytorzy tacy jak Henryk Wars, Jerzy Petersburski czy bracia Artur i Henryk Gold zasłuchani w płytach zza oceanu czy z Berlina tworzyli hity na potrzeby filmu, kabaretów, teatrów i rewii a także na zamówienie coraz liczniejszych wytwórni płytowych takich jak Columbia czy Syrena Record. W ten sposób do 1939 roku powstały tysiące kompozycji i nagrań z udziałem wybitnych instrumentalistów oraz śpiewaków i aktorów. Druga Wojna Światowa przekreśliła życiorysy, przerwała ciągłość i zakończyła okres "prosperity" młodego polskiego show biznesu, ale nie bezpowrotnie!
Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora. Marcin z Jankiem niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń.
Wystąpią:

Marcin Masecki - pianino
Jan Emil Młynarski - bandżola, śpiew
Jerzy Rogiewicz - perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jazz Band Młynarski-Masecki

Zespół jak zawsze rewelacja. Sala widowiskowa super
Wspaniały koncert. Słuchanie Jazz Bandu Młynarski Masecki i patrzenie na ich grę to ogromna przyjemność. W "małej" odsłonie równie wspaniali.
Wspaniali artyści, wspaniały wieczór!
Było fantastycznie!!!!
piękne melodie, piękne improwizacje, majstersztyk... polecam każdemu, kto lubi lub chciałby poznać przedwojenny sznyt :)
Zarombisty koncert, super klimat, extra wykonanie.
Rewelacyjny koncert, klimatyczny. Artystycznie świetne wykonanie. Sala z klmatyzacją, wygodnie.
Koncert super,jestem zachwycona!
Doskonały koncert, świetni muzycy, dowcipne aranżacje.
Rewelacja ! Super zespół , wspaniali muzycy ! Uczta kulturala !
Prawdziwa uczta muzyczna! Najlepsi muzycy, wyborny repertuar, kameralna atmosfera. Przez cały koncert świetna zabawa. Polecam!
Występ rewelacyjny bardzo dziękuję dopracowany szczegolowo cudownie spędzony czas Bardzo chętnie jeszcze raz chciała byc na występie.Dziękuję wszystkim wykonawca.

Polecane z kategorii koncert