koncert

Jazz w Artusie - Sebastian Zawadzki Solo

koncert

Jazz w Artusie - Sebastian Zawadzki Solo

Jazz w Artusie - Sebastian Zawadzki Solo - Bilety na koncert

Sebastian Zawadzki w Dworze Artusa wystąpi nie po raz pierwszy. Ten młody i niezwykle utalentowany pianista jazzowy, kompozytor, aranżer i orkiestrator mieszka obecnie w Kopenhadze, gdzie nagrał swoją pierwszą płytę solową.

Artysta urodził się 14 października 1991 w Toruniu, jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu I oraz II stopnia na fortepianie, licencjat ukończył z wyróżnieniem w Konserwatorium im. Carla Nielsena w Odense (Dania). Studiował również w Krakowie oraz w Kopenhadze. Trzykrotny stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach stypendium artystycznego. W szkole muzycznej uczył się gry na fortepianie klasycznym. Obdarzony słuchem absolutnym od najmłodszych lat próbował swoich sił jako kompozytor.

Sebastian Zawadzki jest twórcą lub współtwórcą wielu projektów jazzowych takich jak choćby Sebastian Zawadzki Trio, Tone Raw czy Jazzpocalypse. Jako artysta nie zamyka się tylko w jazzie, lecz próbuje swych sił w muzyce filmowej zarówno jako kompozytor jak i instrumentalista - współpracował m.in. z Bartkiem Chajdeckim, dla którego nagrał muzykę do filmu Chce się żyć w reżyserii Macieja Pieprzycy. Film zdobył najważniejsze nagrody na festiwalach filmowych w Montrealu i Gdyni. Nagrywał również muzykę do filmu Powstanie Warszawskie (reż. Jan Komasa).

Podczas koncertu w Dworze Artusa zaprezentuje kompozycje ze swojej solowej płyty Luminescence, jak i z płyty, nad którą kończy prace, na trio jazzowe (Johannes Vaht - kontrabas, Morten Lund - perkusja) i kwartet smyczkowy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jazz w Artusie - Sebastian Zawadzki Solo

Wyjątkowy występ niezwykle zdolnego młodego artysty. Toruń powinien promować własnych lokalnych artystów.

Polecane z kategorii koncert