koncert

Jerzy Połomski

koncert

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski - Bilety na koncert

Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. Utwory Artysty wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia, m.in. II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot'61 (za "Woziwodę"), wyróżnienie na KFPP Opole'90 (za "Moją młodość").

Jerzy Połomski koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Anglii, Danii, Czechosłowacji, na Węgrzech, w ZSRR, Jugosławii, RFN, NRD, Bułgarii, Rumunii, Szwajcarii, Holandii, Szwecji, Francji i na Kubie oraz wielokrotnie w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Dwukrotnie (w 1967 i 1969) uzyskał tytuł najpopularniejszego piosenkarza Polonii Amerykańskiej w plebiscycie radia w Chicago.

Jest laureatem nagrody jury oraz Radia i TV na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii (w 1969r.), III nagrody na Coupe d'Europe Musicale w Szwajcarii (w 1970r.), nagrody publiczności na KFPP Opole'73 oraz Złotego Mikrofonu Polsko- Amerykańskiej Agencji Artystycznej w Nowym Jorku w 1993.

W 2006 roku, razem z zespołem Big Cyc nagrał nową wersję hitu sprzed lat - "Bo z dziewczynami", a w rok później nagrał po raz pierwszy od dwudziestu lat nową piosenkę "Czas nas zmienia" z muzyką Marcina Nierubca i słowami Jacka Cygana (teledysk do utworu powstał w 2009 roku). Piosenka została bardzo dobrze przyjęta przez szerszą publiczność.

W 2007 roku był jurorem na 44. Sopot Festival.

20 kwietnia 2009 roku Jerzy Połomski otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jerzy Połomski

KATASTROFA.Artysta stracił klasę.Panowie od nagłośnienia zawiedli na całej linii
Dzień dobry, pan Połomski w dobrej formie, przeboje nic a nic się nie zestarzały, niestety koncertu do udanych zaliczyć nie można - z winy gospodarza. Ośrodek kultury nie przygotował nagłośnienia, artysta przed każdą piosenką mówił, że właściwie nie powinien wychodzić na scenę. Męczył się on i publiczność również, ponieważ nie byliśmy pewni, czy występ będzie kontynuowany. Szkoda, że z powodu braku profesjonalizmu organizatorów było koncert został zakłócony i bardzo skrócony. Katarzyna

Polecane z kategorii koncert