koncert

Jerzy Połomski - Jubileuszowy koncert

koncert

Jerzy Połomski - Jubileuszowy koncert

Jerzy Połomski - Jubileuszowy koncert - Bilety na koncert

Od 57 lat na scenie! Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt (!) płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska: "Bo z dziewczynami", "Daj", "Cała sala śpiewa z nami", "Nie zapomnisz nigdy", "Kiedy znów zakwitną białe bzy", "Moja miła, moja cicha", "Błękitna chusteczka", "Wszystko dla Pań", "Ta ostatnia niedziela", "Czy ty wiesz moja mała", "Woziwoda", "Komu piosenkę?", "Kodeks" i wiele innych.
W repertuarze Artysty znajdują się także interpretacje przedwojennych przebojów i kolędy.

Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu.

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktorstwa uczył się u Stanisławy Perzanowskiej i Ireny Kwiatkowskiej, śpiewu u Marii Mokrzyckiej i Wandy Wermińskiej, interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego.

Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim teatrze Buffo. Następnie związany był z Teatrem Syrena. W 1957 r. dokonał pierwszych nagrań radiowych. Rok później zajął II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza.

Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. Utwory Artysty wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia, m.in. II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot '61 (za "Woziwodę"),, wyróżnienie na KFPP Opole '90 (za "Moją młodość").

Jerzy Połomski koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Anglii, Danii, Czechosłowacji, na Węgrzech, w ZSRR, Jugosławii, RFN, NRD, Bułgarii, Rumunii, Szwajcarii, Holandii, Szwecji, Francji i na Kubie oraz wielokrotnie w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Dwukrotnie (w 1967 i 1969) uzyskał tytuł najpopularniejszego piosenkarza Polonii Amerykańskiej w plebiscycie radia w Chicago.

Jest laureatem nagrody jury oraz Radia i TV na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii (w 1969r.), III nagrody na Coupe d'Europe Musicale w Szwajcarii (w 1970r.), nagrody publiczności na KFPP Opole '73 oraz Złotego Mikrofonu Polsko- Amerykańskiej Agencji Artystycznej w Nowym Jorku w 1993.

W 2006 roku, razem z zespołem Big Cyc nagrał nową wersję hitu sprzed lat - "Bo z dziewczynami", a w rok później nagrał po raz pierwszy od dwudziestu lat nową piosenkę "Czas nas zmienia" z muzyką Marcina Nierubca i słowami Jacka Cygana (teledysk do utworu powstał w 2009 roku). Piosenka została bardzo dobrze przyjęta przez szerszą publiczność.

W 2007 roku był jurorem na 44. Sopot Festival.

20 kwietnia 2009 roku Jerzy Połomski otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jerzy Połomski - Jubileuszowy koncert

Pan Jerzy mimo wieku w świetnej formie
rewelacyjny występ p Połomskiego cudnie poprowadził i wyśpiewał pełen profesjonalizm To człowiek pełen uroku osobistego ma klasę ..wspaniały aktor i piosenkarz swoim śpiewem wzrusza do łez .. dzięki .. i może do zobaczenia i usłyszenia w Lublinie dużo zdrowia ...życzę p Połomskiemu :)
Bardzo ładny koncert,uroczy wykonawca,
super
darekro@vp.pl 26.09.2015 18:05
Koncert bardzo mi się podobał mimo młodego wieku byłam zachwycona. Pan Połomski to wspaniały artysta i aktor, jego piosenki są bardzo życiowe i mają mądry przekaz. Szkoda , że już kończy swoją karierę.
Wspaniały wieczór z wiecznie młodym dżentelmenem - panem Jerzym Połomskim.DZIĘKUJEMY!
cudownie, cudownie cudownie
REWELACJA
Jestem zadowolona z Państwa usług i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń.
Pan Połomski śpewał cudnie i był bardzo miły!!!!
Jubileusz powinien być zorganizowany zdecydowanie lepiej. Piękne reklamy a poziom poniżej 2. Cena biletu w stosunku do jakości wydarzenia jest przeogromna. Nie będe już korzystał z takiego typu rozrywki.
Koncert cudowny, jestem młodą osobą, a jednak byłam i nie żałuję
Koncert bardzo piękny, Pan Połomski poprostu profesjonalista
wszystko ok
Występ bardzo udany, sprawił dużo radości rodzicom :)
Bardzo dobry występ!

Polecane z kategorii koncert