koncert

Gwiazda na Gwiazdkę w Piwnicy pod Baranami - Joachim Mencel Quintet

koncert

Gwiazda na Gwiazdkę w Piwnicy pod Baranami - Joachim Mencel Quintet

Gwiazda na Gwiazdkę w Piwnicy pod Baranami - Joachim Mencel Quintet - Bilety na koncert

Fuzja polskiej muzyki ludowej oraz nowoczesnego jazzu. To muzyka bazująca na tradycyjnych tańcach ludowych i chociaż nie jest przeznaczona do tańczenia, to idiom tańca wyraźnie kształtuje cały wyraz tej muzyki. Lider zespołu Joachim Mencel tak mówi: Zależy mi, aby moja muzyka „tańczyła” w duszy słuchacza. Chodzi mi bardziej o obudzenie w odbiorcy duchowej, a nie fizycznej ekspresji.
Repertuar zawiera kompozycje autorstwa Joachima Mencla inspirowane tańcami polskimi i tańcami obecnych w Polsce mniejszości etnicznych. Wśród utworów jest m.in. polonez, oberek, kujawiak, czardasz, mazurek i krakowiak. Połączenie autorskiego stylu kompozytorskiego Mencla z duchem muzyki tanecznej stworzyło całkiem nową jakość. Jest to muzyka żywiołowa i jednocześnie poruszająca serce w rytmie ludowych tańców. Słuchacza wzrusza tęskna nuta muzyki naszych korzeni i zadziwia jej asymilacja na gruncie nowoczesnego jazzu.
Kompozytor do swojego zespołu zaprosił muzyków grających na perkusji, kontrabasie, skrzypcach i gitarze, a sam zasiada przy fortepianie oraz gra na lirze korbowej – instrumencie mającym swoją bogatą historię w polskiej muzyce ludowej. Program „Artisena” jest dedykowany miłośnikom muzyki jazzowej oraz wszystkim tym, którzy szanują i kochają muzykę tradycyjną. Muzyka ludowa nie jest sztuką muzealną. Jest żywa i wciąż podlega ewolucji. Ten projekt tworzy kolejną, nową część historii tej muzyki.

W kwietniu 2018 ukazała się płyta zespołu Joachim Mencel Quintet „Artisena” w wydawnictwie For Tune. Płytę będzie można nabyć w trakcie koncertu.

Skład zespołu:
Joachim Mencel - fortepian, lira korbowa
Weronika Plutecka - skrzypce
Gabriel Niedziela - gitara
Paweł Wszołek - kontrabas
Szymon Madej - perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje i opinie: Gwiazda na Gwiazdkę w Piwnicy pod Baranami - Joachim Mencel Quintet

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert