koncert

Jose Cura i jego goście

koncert

Jose Cura i jego goście

Jose Cura i jego goście - Bilety na koncert

Jose Cura uważany jest za jednego z najznamienitszych i najpopularniejszych tenorów ostatnich lat. Porównywany z „wielką trójką” - Carreras’em, Domingo i Pavarottim - cieszy się uznaniem na całym Świecie, począwszy od swojego scenicznego debiutu w 1991 r. Występował kilkukrotnie w Polsce zarówno jako śpiewak, jak i dyrygent. W latach 2001-2004 był pierwszym gościnnym dyrygentem polskiej orkiestry Sinfonia Varsovia.

22 listopada 2014 r. (sobota), godz. 18:00, Jose Cura powróci na polską scenę po wielu latach nieobecności prezentując wyjątkowe wydarzenie. Na koncercie w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca o tytule „ Jose Cura i jego goście” słynny artysta nie tylko zaśpiewa, ale również będzie dyrygował orkiestrą. W programie koncertu znajdą się sławne arie operowe i znane pieśni. Artyście towarzyszyć będzie Bogusław Morka - wybitny polski tenor oraz Agnieszka Kozłowska – sopranistka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Wykonawcom akompaniować będzie Cracow Event Orchestra, a orkiestrą, na zmianę z Maestro Cura, dyrygował będzie Tomasz Chmiel.

https://www.youtube.com/watch?v=-AqwrL6B4-Y

- Sztuka klasyczna nie umiera. To, co ją zabija, to nasze konserwatywne podejście. Umieszczenie jej pod kloszem, aby powstrzymać jej skażenie zabija kreatywność. W ten sposób to, co w zamierzeniach ma być ochroną kończy się zagładą tego, co chcieliśmy chronić. My wszyscy - artyści, melomani, publiczność - jesteśmy odpowiedzialni za sztukę klasyczną, więc z szacunku dla niej pomóżmy zachować ją żywą - odpowiedział Jose Cura zapytany o to, czy sztuka klasyczna umiera.

Jose Cura jest śpiewakiem wyróżniającym się głosem pozostającym na długo w pamięci słuchaczy oraz aktorem, którego obecność na scenie wnosi oddech świeżego powietrza. Jako artysta łączy w sobie umiejętności reżysera, scenarzysty oraz muzyka doskonałego. Ta niespotykana kombinacja wszechstronności i charyzmy sprawia, że za każdym razem kiedy pojawia się na scenie każda prestiżowa sala koncertowa jest wypełniona po brzegi.

Jose Cura urodził się 5 grudnia 1962 r. w Rosario w prowincji Santa Fe. Jego talent muzyczny rozwijał się błyskawicznie: w wieku 12 lat rozpoczął naukę gry na gitarze pod okiem Juana di Lorenzo. W wieku 15 lat Jose zadebiutował jako dyrygent chóru, a rok później rozpoczął naukę kompozycji u Carlosa Castro oraz naukę gry na fortepianie w szkole Zulmy Cabrera. Wielką pasją nastoletniego Jose był sport – młodzieniec przez pewien czas rozważał nawet karierę zawodowego rugbisty, niemniej za radą swych nauczycieli poświęcił się muzyce.

https://www.youtube.com/watch?v=b2MAdwg1A4E

- Niektórzy ludzie uważają, że śpiewacy i aktorzy są na co dzień, jak postacie, w które wcielają się na scenie. Dzieje się tak często, gdy czyjaś kariera, praca jest oparta na odgrywaniu kogoś innego. Dzisiaj mam pięćdziesiąt jeden lat. Gdy zbliżasz się do pewnego wieku, gdy jeszcze nie jesteś stary, ale także już niemłody, to zaczynasz rozumieć, że życiowa mądrość i wrażliwość to jedne z najpiękniejszych rzeczy, które można osiągnąć – mówi Jose Cura.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jose Cura i jego goście

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert