koncert

KAZIK STASZEWSKI & KWARTET PROFORMA

koncert

KAZIK STASZEWSKI & KWARTET PROFORMA

KAZIK STASZEWSKI & KWARTET PROFORMA - Bilety na koncert

KAZIK STASZEWSKI & KWARTET PROFORMA | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Jedyny pięcioosobowy Kwartet w Polsce, a być może na świecie, obecnie koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa.
Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina oraz różne instrumenty perkusyjne.
W działalności autorskiej zespół tworzy muzykę do wierszy m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy.
Podczas swojej już ponad 13-letniej działalności Kwartet zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce oraz za granicą. Występował między innymi u boku: Boba Geldofa, Kazika Staszewskiego, Renaty Przemyk, Przemysława Gintrowskiego, Jacka Bończyka, Kuby Sienkiewicza, Dra Yry, Mirosława Czyżykiewicza, Grzegorza Tomczaka czy Zespołu Reprezentacyjnego.
Kwartet był i jest regularnym gościem cyklicznie organizowanych imprezach związanych z piosenką poetycką, jak Festiwal im.Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, organizowany od 2004 roku w Kołobrzegu przez Fundację im. Jacka Kaczmarskiego,lubelski festiwal „Metamorfozy Sentymentalne” jak i cykl koncertów „multimedialnych” w krakowskim centrum kultury „Solvay” – gdzie piosenki autorstwa Tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński inspirowane dziełami polskiego i światowego malarstwa ilustrowane są tymi obrazami wyświetlanymi podczas koncertu na kinowym ekranie.
W kwietniu 2009 Marcin został zaproszony przez Przemysława Gintrowskiego do akompaniowania podczas jednego z koncertów. Ta w założeniu jednorazowa pomoc przeobraziła się w stałą współpracę, która trwała aż do śmierci Przemysława Gintrowskiego w 2012 roku, a zaowocowała także udziałem w sesji nagraniowej Jego ostatniej płyty „Kanapka z człowiekiem i trzy zapomniane piosenki”.
W marcu 2012 Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.
Skład:
Kazik Staszewski – śpiew
Przemysław Lembicz –gitara, śpiew
Piotr Lembicz – gitary
Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew
Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew
Marek Wawrzyniak – perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Koncert świetny, publiczność bardzo dobrze się bawiła, z mną włącznie. Już nie mogę się doczekać kolejnego koncertu.
Wszystko ok oprócz nagłośnienia. Poza tym polecam :)
Super Las machinas nawet grali
Mega, mega i jeszcze raz mega super
Profesjonalna organizacja. Koncert wspaniały.
Doskonały koncert, uczta dla fanów.
Czy Kazik potrzebuje recenzji?
Zespół na bardzo wysokim poziomie wokalista z proforma piękny głos
Fatalne nagłośnienie, które położyło cały koncert
Koncert super, trochę spóźniło się otwarcie drzwi, słabo, że płatna szatnia i smród fajek na wejściu, ale Kazik i spółka dali czadu :)
Kazik zajebisty, bardzo nam się podobało.
Fantastyczny koncert. Kazik w formie, kwartet świetnie się bawi na scenie i ze sobą 😉
Jagoda 03.02.2018 17:39
Bardzo fajny koncert. Kazimierz w każdej formie jest super!
MaciejS 03.02.2018 12:03
było naprawdę bosko ;)
marcowy 22.01.2017 21:57
Niesamowity występ zespołu. Atmosfera klubu oraz akustyka na najwyższym poziomie. REWELACJA
Mega! Koncert fenomenalny. Kazik wspaniały.
Świetny koncert, wspaniała setlista, świetna konferansjerka Kazika, zarówno Kazik jak i Kwartet ProForma dali z siebie wszystko. Usłyszeć takie utwory jak: "Oddalenie", "Oblężenie", "Ggdybym wiedział to co wiem", "Komandor Tarkin" na żywo, w takich aranżacjach ... bezcenne
Rewelacja !!!!!!!!!!!!
Kazik w rewelacyjnej formie a kwartet Proforma wielkie pozytywne zaskoczenie,
Było SUPER! Polecam; przekrój przez twórczość Stanisława Staszewskiego a także sporo kawałków Kurta Weila i Toma Weitsa, i coś ponad to...i coś ponad to. Fajna oprawa muzyczna, aranżacje.

Polecane

Cleo

Cleo

(25)

najbliższe wydarzenie
10.08.2020 17:00

bilety od 30.00 PLN