koncert

KLASYCZNIE NIEPOWAŻNI: Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki

koncert

KLASYCZNIE NIEPOWAŻNI: Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki

KLASYCZNIE NIEPOWAŻNI: Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki - Bilety na koncert

sala: Broadway
wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki to jeden z najciekawszych zespołów kameralnych młodego pokolenia. Laureaci I nagród i Grand Prix na międzynarodowych konkursach muzycznych we Francji, Chorwacji, Austrii, Włoszech oraz Polsce. Mają za sobą występy m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, na festiwalu Warszawska Jesień, festiwalu „Emanacje” Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, a także recitale we Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Singapurze, Tajlandii, Wietnamie, Kambodży, Gruzji i Stanach Zjednoczonych.

Wykonania duetu określane są, jako perfekcyjne i dojrzałe, ale też błyskotliwe i pełne młodzieńczej witalności. Wiele utworów zyskuje w interpretacji duetu nowe, oryginalne brzmienie, dzięki transkrypcjom na akordeon autorstwa Iwa Jedyneckiego. Artyści odważnie sięgają po znane dzieła literatury kameralnej, dając im nowe oblicze, które zachwyca różnorodną kolorystyką. Zespół chętnie wykonuje muzykę współczesną i współpracuje z czołowymi kompozytorami polskimi, którzy dedykują im swoje utwory. W 2016 roku powstał pierwszy na świecie koncert na skrzypce, akordeon i orkiestrę symfoniczną. Kompozytor – Marcin Błażewicz dedykował go Karolinie Mikołajczyk i Iwowi Jedyneckiemu, którzy dokonali prawykonania dzieła. Bogaty repertuar duetu obejmuje także kompozycje minionych epok do baroku włącznie.

Karolina Mikołajczyk i Iwo Jedynecki, jako zespół zadebiutowali w maju 2013 roku w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od tego czasu prowadzą ożywioną działalność koncertową. Wystąpili z recitalami w Auditorio Eduardo del Pueyo w Saragossie (Hiszpania), w muzeum Tomba di Giulietta – Museo degli Affreschi oraz Castelvecchio w Weronie (Włochy), Teatro Comunale Niccolo van Westerhout w Bari (Włochy), w Andernos-les-Bains (Francja) na zaproszene Societa Dante Alighieri w Bazylei (Szwajcaria), w Sali balowej Pałacu Na Wodzie w Łazienkach Królewskich. W 2014 roku zainaugurowali 14. Festiwal „Letnie Wieczory Muzyczne Dziekanka” oraz wystąpili na festiwalu Vier Jahreszeiten Riehen (Szwajcaria).

Jako laureaci Nagrody Rektorów Polskich Uczelni Muzycznych na Koncercie Roku – konkursie dla zespołów kameralnych wystąpili z recitalami w salach koncertowych uczelni muzycznych w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Katowicach i Bydgoszczy.

Wielokrotnie uczestniczyli w kursach mistrzowskich. Pracowali pod kierunkiem światowej sławy muzyków takich jak: prof. Ingolf Turban (Hochschule fur Musik Monachium), prof. Janne Rattya (Hochscule fur Musik Und Darstellende Kunst Graz), prof. Inaki Alberdi (Conservatorio Superior de Musica de Pais Vasco „MUSIKENE” w San Sebastian), prof. Geir Draugsvoll (Royal Danish Academy of Music), prof. Mikko Luoma (Turku Conservatory), prof. Grzegorz Stopa (Hochschule fur Musik Wien). Na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pracowali pod kierunkiem prof. Klaudiusza Barana.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje KLASYCZNIE NIEPOWAŻNI: Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki

Świetny koncert oraz ciekawie prowadzona rozmowa z publicznością

Polecane z kategorii koncert