Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Katarzyna Jamróz z Zespołem Tango Bridge - koncert promujący płytę Libertango

koncert

Katarzyna Jamróz z Zespołem Tango Bridge - koncert promujący płytę Libertango

Katarzyna Jamróz z  Zespołem Tango Bridge - koncert promujący płytę Libertango - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Płyta Libertango, wydana przez Agencje Artystyczną GAP, zawiera czternaście kompozycji Astora Piazzolli, do których za sprawą Anny Burzyńskiej powstały polskie tłumaczenia oryginalnych tekstów. Zaśpiewali je Katarzyna Jamróz oraz Maciej Miecznikowski. Całość jest niepowtarzalną, nastrojową i zmysłową opowieścią z tangiem umieszczonym w jej centralnym punkcie. Choć, jak można przeczytać w książeczce dołączonej do płyty, do kompozycji Piazzolli trudno jest tańczyć, to jednak najpełniej oddają one klimat najsłynniejszego południowoamerykańskiego tańca.

W koncercie wystąpią:
Katarzyna Jamróz – vocal
Paweł Wajrak – skrzypce
Klaudiusz Baran – bandoneon
Michał Nagy – gitara
Jacek Bylica – piano
Grzegorz Frankowski – kontrabas

Katarzyna Jamróz – absolwentka krakowskiej PWST. W roku 1993 na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zdobyła „Grand Prix”, a jej brawurowe wykonanie utworu tytułowego z musicalu „Kabaret– zachwyciło jury oraz krytyków. Rok później zdobyła pierwsze miejsce na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1998 roku zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. Przez wiele lat była niekwestionowaną gwiazdą krakowskiego kabaretu „Loch Camelot–. Jest jedną z najwybitniejszych w Polsce wykonawczyń muzyki żydowskiej. Śpiewa zarówno po polsku, jak i w języku Yidish.

Tango Bridge – zespół tworzy piątka utalentowanych i wielokrotnie nagradzanych muzyków, na czele z założycielem i dyrektorem artystycznym, Grzegorzem Frankowskim. Grupa specjalizuje się w wykonywaniu muzyki skomponowanej przez Astora Piazzollę, ojca „tango nuevo”. Na codzień kwintet można usłyszeć w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego, w którym wykonuje na żywo muzykę do spektaklu „Tango Piazzolla”, z udziałem m.in. Beaty Rybotyckiej i Mariana Dziędziela.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Katarzyna Jamróz z Zespołem Tango Bridge - koncert promujący płytę Libertango

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert