koncert

Kazik & Kwartet ProForma

koncert

Kazik & Kwartet ProForma

Kazik & Kwartet ProForma - Bilety na koncert

Na program koncertu składają się piosenki Taty oraz kilka utworów Kazika rzadko, bądź też nigdy nie wykonywanych na żywo. Artyści przygotowali także niespodzianki dla publiczności – utwory z solowych płyt Kazika oraz klasyki punk rocka i piosenki autorskiej.

Kazik Staszewski – kultowa i legendarna postać polskiej sceny muzycznej, twórca i inicjator wielu projektów muzycznych. W 2012 roku został zaproszony do współpracy z Kwartetem ProForma, z którym nagrał kilkanaście piosenek – z zamierzenia jednorazowe wydarzenie przerodziło się w regularne koncertowanie pt. Kazik & Kwartet ProForma oraz wydanie dwóch płyt (2015 – Wiwisekcja, 2017 – Tata Kazika kontra Hedora).

Kwartet ProForma – jedyny pięcioosobowy Kwartet w Polsce, a być może na świecie, który obecnie koncentruje się przede wszystkim z własnymi kompozycjami, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze autorskie opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa (w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego) oraz Nicka Cave’a i Toma Waitsa, w autorskich tłumaczeniach Przemysława Lembicza.

Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina, instrumenty perkusyjne czy perkusja.

Podczas swojej już ponad 13-letniej działalności Kwartet zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce oraz za granicą (Niemcy, Ukraina). Występował między innymi u boku: Boba Geldofa, Kazika Staszewskiego, Renaty Przemyk, Przemysława Gintrowskiego, Jacka Bończyka, Kuby Sienkiewicza, Dra Yry, Mirosława Czyżykiewicza, Grzegorza Tomczaka czy Zespołu Reprezentacyjnego.

Wystąpią:

Kazik Staszewski – śpiew

Przemysław Lembicz –gitara, śpiew

Piotr Lembicz – gitary

Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew

Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew

Marek Wawrzyniak – perkusja

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kazik & Kwartet ProForma

Rewelacja, polecam gorąco, niezapomniane wrażenia. W Underground b. dobra akustyka.
mkiznar@op.pl 15.02.2019 20:52
Koncert świety, organizacja bez zarzutu.
Super. Bardzo fajny, kameralny koncert...
Rafał 13.02.2019 14:15
super Kazik dał czadu jak dawniej
Co do zespołu nie można się do niczego przyczepić. Jak zwykle dali radę. Z pewnością polecił bym każdemu ich koncerty. Jeśli chodzi o kwestie nagłośnienia to było żenujące.
Wielka klasa jak zwykle. Szacun tak dla Kazika jak i ProFormy
wspaniały koncert, super nagłośnienie i miła atmosfera :)
Koncert i organizacja - SUPER!!
Występ bardzo dobry. Wspaniale się bawiłam przez ponad 2 godziny.
Im jestem starszy, tym lepiej się bawię na tych koncertach...:) "Wypas po brzegi!!!"
domzas 10.02.2019 11:15
Bardzo klimatycznie :-)
Super koncert :)
Gacjan 10.02.2019 08:26
Jak zawsze najwyższy poziom!
Witam! Koncert rozpoczął się punktualnie, co jest dla mnie bardzo dużym plusem ;-) Bawiliśmy się bardzo dobrze, nagłośnienie było dobrze skonfigurowane i sam koncert zorganizowany wzorcowo. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to światła podczas koncertu, które często świeciły bardzo mocno prosto w oczy, tak, że nie było można w ogóle chwilami patrzeć na scenę. Poza tym - żadnych zastrzeżeń. Super koncert!
Kazik pokazał że ciągle potrafi dobrze śpiewać, być duszą towarzystwa i zawładnąć publicznością
Kazik jak wino, im starszy tym lepszy. Muzycznie - bajka.
agnieszkapawlus.93@wp.pl
Nie do wiary. Kupilem bilety tydzien wczesniej. Nie moglem sie doczekac na koncert na ktory wybieralem sie z zona. Piosenki Kazika leca u mnie prawie codziennie. I w wielkim przekonaniu ze dzis ta niesamowita chwila przyjemnisci o 19:00. Zalatwilem opieke dla dzieci na dzisiaj. Czytam sobie rano maile i przychodzi od Was info aby ocenic koncert. Mysle co mam oceniac jak jeszxze go nie bylo. Sprawdzam jeszcze raz date i zalamka. Koncert byl wczoraj. Przygnebienie na tydzien minimum.
Świetny koncert. Nie pamiętam Kazika w takiej formie. O reszcie zespołu nie muszę wspominać, przyzwyczaili nas już do wysokiego poziomu. Sala bardzo dobrze nagłośniona, świetna akustyka. Bardzo miło spędzony piątkowy wieczór.
Wspaniały koncert, dobra aranżacja, wiele utworów rzadko albo wcale nie wykonywanych dotychczas, obsługa miła, sala dobra. Ogólnie kto nie był niech żałuje.
Fantastyczny koncert

Polecane z kategorii koncert