koncert

Kobranocka

koncert

Kobranocka

Kobranocka - Bilety na koncert

Kobranocka jest z nami 35 lat! Legendarna toruńska kapela wystąpi na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki już 23 sierpnia 2020 roku.

Początki grupy sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski.

Pierwszy koncert zespół zagrał w 1985 roku w Riwierze, w czasie festiwalu Poza Kontrolą. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.

W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover The Rolling Stones - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły się także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of...". W 2010 roku grupa hucznie świętowała swoje XXV-lecie. Na ćwierćwiecze zespół wydał kolejną płytę „SPOX!”, którą zapowiadały teledyski „Intymne życie mrówek” oraz „Ta noc zbyt pusta”. Później przyszedł czas na trasę koncertową „Rebelia Tour” i udział w komedii dokumentalnej Aleksandra Dembskiego „Kocham Cię jak Irlandię”

W 2016 roku przyszedł czas na kolejną płytę o przewrotnym tytule „Prawdopodobnie najlepsze”. Dwupłytowy album zawiera kompilacje najlepszych numerów zespołu, stanowiących żelazny kanon polskiego rock’n’rolla.

Rok później grupa wypuściła wyjątkowe wydawnictwo „Drzewa - koncert akustyczny". Znajdują się na niej doskonale znane piosenki, ale część granych wyłącznie na kameralnych i nietypowych dla zespołu występach akustycznych. Koncert "bez prądu” zespół zagrał i zarejestrował w łódzkim radiu.

Dyskografię grupy zamyka, wydana w 2019 roku, płyta „My i oni”. Album stanowi swoisty manifest buntu, wyrażany poprzez piosenki: „My i oni”, „Jesteśmy wk***”, „Mała wielka menda”, „Żyj po swojemu”, „Proszę księdza” czy „Hejter”.

Koncert odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego. Szczegóły na stronie: jordanki.torun.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kobranocka

Znakomity, wzruszający koncert ! !! Klasa !
świetny koncert, prawdziwe gitarowe granie, świetny kontakt zespołu z publiką, miałam dzięki Kobranocce wspaniały wieczór
Jak zawsze świetny koncert
Wszystko ok.
Super :) Świetny koncert, Kobranocka dała z siebie wszystko :)
Magiczne miejsce i powrót w cudowne lata osiemdziesiąte. Teksty sprzed 30 lat zadziwiająco aktualne w kontekście tego, co się dzieje obecnie w kraju. Kobranocka na szczęście jest po właściwej stronie mocy. Publiczność, a właściwie jej część, bawiła się jak za starych dobrych czasów. Pogo obowiązkowe. Zespołowi życzę jeszcze wielu lat koncertowania. Mają co kontestować.
Jak za starych dobrych czasów !!!!!! Super KLUB- Super koncert! Dzięki !
Przecudownie !!! Jak zawsze !!!
Koncert świetny, ale za duzo polityki. Jak chcę by ktoś mi mówił jak mam żyć to wolałbym nie płacić za to pieniędzy.
Super. Koncert bardzo dobry. Muzyka ze starych, dobrych czasów.

Polecane z kategorii koncert