koncert

Koncert Jubileuszowy 100/80 MDK BATORY

koncert

Koncert Jubileuszowy 100/80 MDK BATORY

Koncert Jubileuszowy 100/80 MDK BATORY - Bilety na koncert

Rok 2019 jest dla Miejskiego Domu Kultury Batory rokiem szczególnym. W jego siedzibie, w 1919 roku, otwarto Katolicki Dom Związkowy, pełniący w ówczesnych Hajdukach funkcję społeczno - kulturalną. Na fali historycznych wydarzeń placówka została wcielona do Huty Batory i przez kilkadziesiąt lat służyła mieszkańcom naszej dzielnicy jako Zakładowy Dom Kultury Huty Batory. Kolejne przemiany ustrojowe nadały instytucji nowy kształt – właśnie tak, w roku 1995, na chorzowskiej mapie zaistniał Miejski Dom Kultury Batory. Od tej pory, w nowej polskiej rzeczywistości, charakter w działaniach instytucji nadawali animatorzy i kolejni Dyrektorzy: Zofia Dytko oraz Tomasz Ignalski. Od kilku lat czerpiąc z inspiracji i spuścizny moich poprzedników, a także szukając nowych dróg prowadzących mieszkańców naszego miasta do realizacji swoich pasji, organizujemy wydarzenia dostosowane do różnych grup społecznych. Rok 2019 to również osiemdziesiąte urodziny naszej dzielnicy - Hajduk. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń związanych z podwójnym jubileuszem, realizowanych pod szyldem 80/100.

Pierwszą z licznych niespodzianek będzie koncert Andrzeja Rybińskiego w czasie bliskim obchodom Dnia Matki, na który bilety można będzie nabyć w cenie 10,80 zł. Koncert będzie połączony z krótką prelekcją dra Jacka Kurka który starannie przybliży widzom tematykę ww. wydarzeń.

Zachęcam do śledzenia naszej nowej strony internetowej, a także profilu na portalu Facebook.

Mam nadzieję, że przygotowane atrakcje spowodują, iż będą Państwo z nami świętować ten zacny jubileusz, a rok ten zapisze się w kartach historii Domu Kultury Batory i kto wie, może za kolejnych sto lat, przy okazji kolejnych, okrągłych urodzin, ktoś napisze, że rok 2019 był dla Chorzowian wyjątkowy, bo świętowaliśmy razem - Państwo i my.

Sylwester Paprocki

Dyrektor

Miejskiego Domu Kultury Batory

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Jubileuszowy 100/80 MDK BATORY

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert