koncert

Koncert Anity Lipnickiej - 23.OFPA 2019, Finał Konkursu Krajowego.

koncert

Koncert Anity Lipnickiej - 23.OFPA 2019, Finał Konkursu Krajowego.

Koncert Anity Lipnickiej - 23.OFPA 2019, Finał Konkursu Krajowego. - Bilety na koncert

Fundacja PGE Energia Ciepła zaprasza na koncert ANITY LIPNICKIEJ w ramach Finału Konkursu Krajowego 23.OFPA 2019.

Po raz pierwszy w historii Anita Lipnicka wyrusza w trasę akustyczną - w takich właśnie, niecodziennych wersjach zabrzmią największe przeboje z jej 25-letniej kariery oraz najważniejsze dla niej utwory innych artystów. Niekonwencjonalne instrumentarium, ciekawa scenografia, zaskakujące pomysły aranżacyjne - wszystko to w ramach trasy koncertowej „Z bliska”.

Tak pisze o planowanej trasie sama Anita:
W 2019 roku przypada 25-lecie mojej działalności twórczej. Przez ten czas przeszłam długą i krętą drogę - od ikony pop’u lat 90tych ( z Varius Manx) , poprzez okres młodzieńczych poszukiwań własnej autorskiej ekspresji, następnie wielką przygodę z pogranicza alternatywy w duecie z Johnem Porterem, aż po ostatnie, dojrzałe i w pełni świadome projekty solo, będące wypadkową tych wszystkich muzycznych podróży. Bywało, że to, co tworzyłam od niechcenia, spotykało się z wielkim entuzjazmem publiczności, ale i tak, że wkładałam w coś mnóstwo pracy i serca, a przechodziło to prawie niezauważone. Bywało, że śpiewałam do tysięcy ludzi, ale też tak, gdy musiałam stanąć przed garstką słuchaczy i dać z siebie wszystko. Nauczyłam się, jak relatywne może być pojęcie sukcesu i jak zupełnie nie ma czasem związku z poczuciem własnej satysfakcji. Jedno mogę powiedzieć dziś z dumą, że zawsze w swoich działaniach pozostawałam wierna sobie. Nie byłabym jednak “sobą”, gdyby nie inni cudowni artyści, którzy w tej drodze mnie inspirowali, wskazywali kierunek, wyciskali łzy wzruszenia, a czasem cholernej frustracji: dlaczego ja tak nie piszę, dlaczego tak nie śpiewam? Z tego względu postanowiłam więc rozpocząć świętowanie mojego jubileuszu oddając hołd własnym idolom. To ich chcę postawić w światłach reflektorów, przefiltrować przez własną wrażliwość i pozwolić im zaśpiewać moim głosem. A, że przy okazji zawsze marzyłam o zagraniu serii koncertów bez prądu, zdecydowałam się połączyć te dwa elementy i zaprezentować swoje ukochane piosenki innych wykonawców, oraz te najbardziej ulubione z własnego repertuaru, w wersjach akustycznych. Trasa „Z BLISKA”, podczas której postaram się nakreślić swój własny, muzyczny, intymny autoportret, rusza już w styczniu i obejmie tyle miast, ile zechce nas gościć. Ja i mój zespół The Hats zabierzemy ze sobą zestaw niekonwencjonalnych instrumentów i zagramy „po swojemu” utwory artystów, którzy mnie ukształtowali ( m.in. Leonarda Cohena czy Nicka Cave’a) oraz kilka mniej lub bardziej znanych songów z ćwierćwiecza mojej działalności na rynku fonograficznym. Chcesz się dowiedzieć kim jestem? Skąd pochodzę? Z jakich dźwięków się składam? Spotkajmy się w trasie „Z BLISKA”. Serdecznie zapraszam!

Żródło: materiały prasowe Artystki

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Anity Lipnickiej - 23.OFPA 2019, Finał Konkursu Krajowego.

Super koncert, muzycznie, tekstowo, klimatycznie. Polecam
Koncert bardzo udany, chociaż ciekawsze było to co przed koncertem. Nie da się ukryć, że ważniejszy dla mnie był konkurs OFPA 2019, a koncert był miłym dodatkiem. Występ Pani Anity swobodny i nie wymuszony, miło było posłuchać i zobaczyć na żywo.
Bardzo ciekawe, klimatyczne aranżacje znanych utworów! Nastrojowy koncert.
Super impreza , na pewno będziemy na następnej . Pozdrawiamy
Piękny koncert, pięknie śpiewająca kobieta, doskonały zespół. Był to czas relaksu i wspomnień.
Piękne wspomnienia wróciły...
Koncert Anity rewelacja, chociaż tak naprawdę nie zaczął się o 17.00. Organizatorzy troszkę wprowadzają w błąd, ale nie nie było nudy w oczekiwaniu na Anitę😊
Bardzo przyjemny koncert,miła atmosfera,wspaniały kontakt Anity z publicznością.
Świetny koncert, energetyczny i poruszający zarazem :)
Piękny i porywający koncert! Piosenki Variusa i solowe przeplatane artystami, którzy mieli wpływ muzyczny na Panią Anitę. Byłem pod wielkim wrażeniem ! Pełen profesjonalizm i lekkość. 25 lat cudownej drogi i przygody!
wczoraj to tak jakbyśmy przenieśli się do pięknej bajki, świata który poruszył wszystkie kubki zmysłu, smaku... do wnętrza nas samych. Była to piękna chwila zadumy i refleksji. Godny polecenia bo miłość i ta z bliska i ta z daleko i ta dawana i otrzymywana jest tego warta.
Bardzo dobry koncert, Anita w najwyższej formie, zespół super. Polecam.
Cudowny, wspaniały, pełen doznań koncert. Anita piękna, swobodna, czuje każdy dźwięk i zaraża tym publiczność. Pięknie.
Piękny, magiczny koncert...cudny klimat...niesamowita Anita, której głos jest niezwykły....świetne nowe aranżacje utworów dobrze już znanych...polecam...bardzo warto 😊
Brawo! Super organizacja i koncert pełen wrażeń!
Koncert był super, bardzo profesjonalny i niesłychanie radosny. Wszystko byłoby super gdyby nie fakt, że na nasze miejsca były zakupione podwójne bilety - system rezerwacji BILENTYNA niestety jest felerny !!!!!
Świetny koncert ciekawa formuła..
Super !!! Anita z zespołem Hats zagrała fantastyczny akustyczny koncert. Szczerze polecam !
Super koncert -kameralny i z dobrą atmosferą tworzona przez artystkę.

Polecane z kategorii koncert