koncert

Koncert Berjozkele – kołysanki i pieśni wieczorne w jidysz

koncert

Koncert Berjozkele – kołysanki i pieśni wieczorne w jidysz

Koncert Berjozkele – kołysanki i pieśni wieczorne w jidysz - Bilety na koncert

BERJOZKELE to projekt muzyczny reinterpretujący, w nowoczesny sposób, tradycyjne i przedwojenne piosenki w jidysz. Album „Berjozkele – kołysanki i pieśni wieczorne” w maju 2015 roku otrzymał tytuł Folkowego Fonogramu Roku przyznawany przez Program Drugi Polskiego Radia, najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla wydawnictw z muzyką tradycyjną w kraju. „Zaiste nowe życie tchnięto w te piękne kompozycje. Wzruszające, zapadające w pamięć, czasami niepokojące, a do tego zniewalające jak narkotyk. Nie można przestać słuchać” – mówiła Lopa Kothari na antenie BBC Radio 3.

Ola Bilińska – śpiew, OP-1, dzwonki orkiestrowe, looper

Kacper Szroeder – trąbka, flugelhorn, cymbały białoruskie, looper

Michał Moniuszko – kontrabas, mandolina

Ola Bilińska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Liderka mistyczno‑folkowego Babadag; współtworzy trio elektroniczne Bye Bye Butterfly, wspiera wokalnie Muzykę Końca Lata; współpracuje m. in. z muzykami Maciejem Cieślakiem, Raphaelem Rogińskim, Andrzejem Smolikiem oraz reżyserami, tancerzami, grafikami i wideoartystami.

Michał Moniuszko – urodzony i wychowany w Sejnach, animator kultury, członek Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Twórca programu muzycznego i edukacyjnego Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej.

Kacper Szroeder – wychowanek muzyczny Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, członek projektów muzycznych Cukunft, Sztetl oraz Banda Dzeta.

Wstęp jest za darmo!

Aby otrzymać bilet, proszę przejść całą procedurę zaznaczając dowolny bank do przelewu i na końcu zaznaczając "zamówienie z obowiązkiem zapłaty".
Ponieważ bilety są za darmo, w żaden sposób nie zostaną Państwo obciążeni żadnymi kosztami.
Bilety w postaci PDF powinny dotrzeć do Państwa w następnym dniu roboczym.
W razie pytań proszę dzwonić na telefon obsługi klienta biletyna.pl 0 22 666 98 08.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Berjozkele – kołysanki i pieśni wieczorne w jidysz

Koncert był bardzo udany i mógł się podobać słuchaczom w różnym wieku, od młodszych do najstarszych. Program Oli Bilińskiej "Berjozkele ? kołysanki i pieśni wieczorne w jidysz" wpisuje się bardzo aktywny ostatnio ruch Nowej Muzyki Żydowskiej, mającej na celu przywrócenie pamięci o Żydach zamieszkujących tereny Polski i nie tylko. Piosenki miały przeważnie prostą, ale i przystępną formę, wykorzystujące zróżnicowane instrumentarium oraz ułatwienia techniczne, umożliwiające pętlenie głosu i innych instrumentów, co nie spowodowało uszczerbku dla materiału w postaci pieśni żydowskich, pozwoliło je oryginalnie rozwinąć i zreinterpretować by brzmiały bardziej w duchu naszych czasów.
Bardzo ładny i ciekawy koncert. Świetna muzyka.Doskonali muzycy, których słuchało się z przyjemnością. Szkoda tylko że tak krótko.!
Cudowne zanurzenie się w kulturze pieśni wieczornych i kołysanek w jidisz.Piękny głoś solistki i fantastyczna oprawa muzyczna.

Polecane z kategorii koncert