koncert

Koncert Charytatywny Polskiego Czerwonego Krzyża "Wyprawka dla Żaka"

koncert

Koncert Charytatywny Polskiego Czerwonego Krzyża "Wyprawka dla Żaka"

Koncert Charytatywny Polskiego Czerwonego Krzyża "Wyprawka dla Żaka" - Bilety na koncert

Dla potrzebujących dzieci początek roku szkolnego jest bardzo krępującym momentem. Każdy uczeń marzy, aby po wakacjach nie tylko pochwalić się wspomnieniami letnich przygód, ale także wyposażeniem tornistra. Niestety nie każdy rodzic może spełnić te małe marzenia. Polski Czerwony Krzyż stara się przeciwdziałać temu problemowi i już po raz szesnasty włącza się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej p.n.
„Wyprawka dla Żaka”
której celem jest zbiórka artykułów szkolnych i obdarowanie nimi dzieci z rodzin najuboższych i dzieci niepełnosprawnych z naszego miasta i województwa. Pragniemy również biedne dzieci wyposażyć w obuwie i stroje gimnastyczne co niewątpliwie wpłynie na wzrost ich zainteresowania uczestnictwem w zajęciach ruchowych.
W ten sposób rok rocznie wyposażamy ok. 1500 biednych dzieci w niezbędne artykuły szkolne typu: zeszyty, piórniki, kredki, farbki, bloki rysunkowe, długopisy, tornistry itp. oraz obuwie i stroje gimnastyczne.
Pomocą w tym roku obejmiemy dzieci z II i III klas szkół podstawowych (w przedziale wiekowym 8-10 lat oraz dzieci i młodzież niepełnosprawną bez określenia przedziału wiekowego.
Współpracować będziemy również z czterema ośrodkami szkolno-wychowawczymi na terenie naszego miasta, których wychowankowie otrzymają od nas skompletowane plecaki i zestawy na zajęcia gimnastyczne.
Patronat honorowy nad naszą akcją w tym roku objął Prezydent Miasta Bydgoszczy, a medialny
TVP Bydgoszcz, Radio ESKA i Express Bydgoski.
Akcja, którą w naszym mieście przeprowadzamy pod hasłem „Wyprawka dla Żaka”, rozpoczęła się już od czerwca br. za pośrednictwem szkolnych Kół PCK, których członkowie włączyli się w zbiórkę artykułów szkolnych wśród swoich rówieśników .
Od miesiąca sierpnia 2016r. przyjmować będziemy w naszej siedzibie K.P.O.O. PCK przy ul. Warmińskiego 10 w Bydgoszczy dary rzeczowe od indywidualnych ofiarodawców, instytucji , sklepów papierniczych , zakładów itp.
W tym samym czasie wolontariusze PCK zainaugurują akcję przed znanym sklepem papierniczym Pelikan w Bydgoszczy, gdzie zbierać będą przybory szkolne i datki pieniężne od społeczeństwa bydgoskiego.
Pierwsze wręczenie dzieciom plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi odbędzie się 26 sierpnia b.r. na dziedzińcu PCK w Bydgoszczy.
To jeszcze nie koniec naszego przedsięwzięcia, bowiem w dniach 10 -11 września 2016r. kulminacyjnym punktem będzie zbiórka artykułów szkolnych i datków pieniężnych przez wolontariuszy PCK w marketach na terenie naszego miasta.
Podsumowanie akcji wyprawka dla żaka odbędzie się na finałowym koncercie pn. :
”Podaruj Dzieciom Serce”
podczas którego wręczymy dzieciom wyprawki szkolne, a zaproszona w tym roku wokalistka MARGARET uświetni całą imprezę charytatywną w bydgoskiej Łuczniczce w dniu 12 września 2016r. o godzinie 18.00.
Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin najuboższych miasta Bydgoszczy i województwa kujawsko pomorskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Charytatywny Polskiego Czerwonego Krzyża "Wyprawka dla Żaka"

Było bardzo fajnie;)
Było świetnie! Margaret dziękujemy!
Koncert bardzo fajny szkoda tylko że nie nakłonili Margaret do rozdawania autografów bo młode dziewczynki bardzo na to liczyły
Sam koncert super,natomiast organizacja beznadziejna,za gorąco,za długi sport, problemy z dźwiękiem.
świetny koncert, atmosfera też super i jak Margaret pozwoliła śpiewać fance, szkoda, że nie rozdawała autografów i nie sprzedawano płyt/koszulek
duszno,bardzo duszno,slaba jakosc naglosnienia,ochrona opryskliwa ,gdyby nie to,ze dzieciom z ktorymi przyszlam byloby przykro to opuscilabym impreze w ciagu pol godziny,ale cel szczytny,jednak raczej juz sie nie wybiore w to miejsce,pozdrawiam a.m.
Bardzo fajny koncert Polecam
Koncert bardzo fajny dzieciaki były zadowolone,jedyny minus to bardzo gorąco i fuszno było w hali.
Świetna organizacja, super koncert.
Dużo lepszy był koncert Mrozu w ubiegłym roku. Fatalny występ support Joanny Stasiak
Koncert uważam za udany, córka zachwycona, a to najważniejsze ;)

Polecane z kategorii koncert