koncert
Koncert Czerwono - Czarni

koncert

Koncert Czerwono - Czarni

Koncert Czerwono - Czarni - Bilety na koncert

Koncert Czerwono - Czarni | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

 

Czerwono-Czarni – koncert

Legendy bigbitu w wyjątkowym koncercie na Scenie NCK!

Wiesław Bernolak – gitara prowadząca, kierownik muzyczny zespołu. Jest jedynym muzykiem, który grał od początku powstania Czerwono-Czarnych w 1960 roku. Jest pierwszym z prawdziwego zdarzenia, polskim gitarzystą wykonującym rock and rolla, na którego grze wzorowało się  w latach sześćdziesiątych pierwsze pokolenie big beatowej młodzieży. Kompozytor i aranżer , grający w zespole w latach 1960 – 1965. Po odejściu z C-C, muzyk grał pierwszej, polskiej rhytm and bluesowej supergrupie Polanie. Od wielu lat mieszka w Szwecji, gdzie gra w polsko – szwedzkim zespole dixielandowym.

 Tomasz Jaśkiewicz – gitara. Muzyk kojarzony przede wszystkim z zespołami Czesława Niemena (Akwarele, Enigmatic, grupa Niemen), ale również muzyk Czerwono-Czarnych w 1966 roku i do dzisiaj czynny muzyk, grający ze Stanisławem Soyką. Autor słynnej solówki gitarowej w utworze „Dziwny jest ten Świat”.

Wojciech Rapa – gitara basowa, śpiew. Znany szczeciński muzyk bluesowy, grający w Czerwono-Czarnych od czasu reaktywacji zespołu, od roku 2004.

Ryszard Poznakowski – instrumenty klawiszowe, śpiew, konferansjer zespołu. Muzyk i kompozytor, którego przedstawiać nie trzeba, autor muzyki wielu przebojów, kojarzony z zespołem Trubadurzy, organista Czerwono –Czarnych w latach 1966 – 1967, także kierownik muzyczny grupy.

 Andrzej Ibek – instrumenty klawiszowe. Krakowski akcent Czerwono-Czarnych. Krakowianin, grający w przeszłości w wielu polskich zespołach muzycznych (Szwagry, Dżamble, Wiślanie 69, Burano&Leskomom, Bemibek). Od wielu lat rezydujący w Szwecji. Gra w C-C od 2014 roku.

Zbigniew Bizoń – saksofon. Muzyk i kompozytor grający w Czerwono-Czarnych w latach 1963 – 1966.Kompozytor wielu przebojów tej grupy, w tym znakomitego standardu „Nie wiem, czy to warto”, znanego z interpretacji Katarzyny Sobczyk. Lider znanego prze laty zespołu, Stan Borys i Bizony. Mieszka w Sztokholmie.

 Jan Knap – perkusja. Legenda  zespołu i polskiego rock and rolla. Muzyk C-C w latach 1961 -1966. Absolwent średniej szkoły muzycznej w Krakowie, do której uczęszczał z takim sławami polskiego jazzu jak, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak, czy Zbigniew Namysłowski. Mieszka w Sztokholmie.

 Z zespołem zaśpiewają gościnnie;

 Danuta Błażejczyk – znakomita piosenkarka i wokalistka jazzowa, laureatka kilku nagród na festiwalach w Opolu, Bratysławie i Rostocku. Współpracowała z orkiestrą Alex Band oraz muzykami jazzowymi, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Jest prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę zajmującą się promowaniem młodych artystów. W jej wykonaniu usłyszymy największe przeboje zespołu z repertuaru Katarzyny Sobczyk i Heleny Majdaniec.

 Agnieszka Wajs – młoda, utalentowana aktorka scen śląskich teatrów i wokalistka. Znana z brawurowo wykonanej roli Karin Stanek w monodramie pod takim samym tytule. Zaśpiewa największe przeboje Karin Stanek.

 Michał Gasz – jest laureatem  „Szansy na sukces”, gdzie wykonał brawurowo „Papierowe ptaki”, utwór z repertuaru Krystyny Prońko. Na co dzień występuje w projektach Piotra Rubika, ale również śpiewał z Krystyną Prońko, Majką Jeżowską,  czy Anną Jurksztowicz. Michała usłyszymy w utworach z repertuaru Macieja Kossowskiego i Michaja Burano.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane