koncert

Koncert Czerwono - Czarni

koncert

Koncert Czerwono - Czarni

Koncert Czerwono - Czarni - Bilety na koncert

Czerwono-Czarni – koncert

Legendy bigbitu w wyjątkowym koncercie na Scenie NCK!

Wiesław Bernolak – gitara prowadząca, kierownik muzyczny zespołu. Jest jedynym muzykiem, który grał od początku powstania Czerwono-Czarnych w 1960 roku. Jest pierwszym z prawdziwego zdarzenia, polskim gitarzystą wykonującym rock and rolla, na którego grze wzorowało się w latach sześćdziesiątych pierwsze pokolenie big beatowej młodzieży. Kompozytor i aranżer , grający w zespole w latach 1960 – 1965. Po odejściu z C-C, muzyk grał pierwszej, polskiej rhytm and bluesowej supergrupie Polanie. Od wielu lat mieszka w Szwecji, gdzie gra w polsko – szwedzkim zespole dixielandowym.

Tomasz Jaśkiewicz – gitara. Muzyk kojarzony przede wszystkim z zespołami Czesława Niemena (Akwarele, Enigmatic, grupa Niemen), ale również muzyk Czerwono-Czarnych w 1966 roku i do dzisiaj czynny muzyk, grający ze Stanisławem Soyką. Autor słynnej solówki gitarowej w utworze „Dziwny jest ten Świat”.

Wojciech Rapa – gitara basowa, śpiew. Znany szczeciński muzyk bluesowy, grający w Czerwono-Czarnych od czasu reaktywacji zespołu, od roku 2004.

Ryszard Poznakowski – instrumenty klawiszowe, śpiew, konferansjer zespołu. Muzyk i kompozytor, którego przedstawiać nie trzeba, autor muzyki wielu przebojów, kojarzony z zespołem Trubadurzy, organista Czerwono –Czarnych w latach 1966 – 1967, także kierownik muzyczny grupy.

Andrzej Ibek – instrumenty klawiszowe. Krakowski akcent Czerwono-Czarnych. Krakowianin, grający w przeszłości w wielu polskich zespołach muzycznych (Szwagry, Dżamble, Wiślanie 69, Burano&Leskomom, Bemibek). Od wielu lat rezydujący w Szwecji. Gra w C-C od 2014 roku.

Zbigniew Bizoń – saksofon. Muzyk i kompozytor grający w Czerwono-Czarnych w latach 1963 – 1966.Kompozytor wielu przebojów tej grupy, w tym znakomitego standardu „Nie wiem, czy to warto”, znanego z interpretacji Katarzyny Sobczyk. Lider znanego prze laty zespołu, Stan Borys i Bizony. Mieszka w Sztokholmie.

Jan Knap – perkusja. Legenda zespołu i polskiego rock and rolla. Muzyk C-C w latach 1961 -1966. Absolwent średniej szkoły muzycznej w Krakowie, do której uczęszczał z takim sławami polskiego jazzu jak, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak, czy Zbigniew Namysłowski. Mieszka w Sztokholmie.

Z zespołem zaśpiewają gościnnie;

Danuta Błażejczyk – znakomita piosenkarka i wokalistka jazzowa, laureatka kilku nagród na festiwalach w Opolu, Bratysławie i Rostocku. Współpracowała z orkiestrą Alex Band oraz muzykami jazzowymi, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Jest prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę zajmującą się promowaniem młodych artystów. W jej wykonaniu usłyszymy największe przeboje zespołu z repertuaru Katarzyny Sobczyk i Heleny Majdaniec.

Agnieszka Wajs – młoda, utalentowana aktorka scen śląskich teatrów i wokalistka. Znana z brawurowo wykonanej roli Karin Stanek w monodramie pod takim samym tytule. Zaśpiewa największe przeboje Karin Stanek.

Michał Gasz – jest laureatem „Szansy na sukces”, gdzie wykonał brawurowo „Papierowe ptaki”, utwór z repertuaru Krystyny Prońko. Na co dzień występuje w projektach Piotra Rubika, ale również śpiewał z Krystyną Prońko, Majką Jeżowską, czy Anną Jurksztowicz. Michała usłyszymy w utworach z repertuaru Macieja Kossowskiego i Michaja Burano.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Czerwono - Czarni

Bardzo sympatyczny koncert, świetna zabawa, rewelacyjni wykonawcy, zwłaszcza wokaliści /czasem były to lepsze wykonania niż oryginalne/, chociaż muzycy pomimo upływu lat też dali dobry koncert, można sobie było przypomnieć tamte lata, dobrze zorganizowana impreza. Ogólnie nie piątka ale szóstka. Czekam na podobne widowiska. Dziękuję. Grażyna
Koncert bardzo dobrze zorganizowany. Super!
Wspaniali instrumentaliści, wspaniali: wokalistki i wokalista Wspaniały koncert.
Rewelacyjny koncert. Skład znakomity - same legendy polskiego big-beatu (w świetnej formie) oraz młodzi zdolni Artyści. Do tego wspaniała Danuta Błażejczyk. Wielka uczta wypełniona świetną muzyką. Warto!!!
Bardzo przyjemnie się słucha tego zespołu. Pan Ryszard Poznakowski w bardzo dobrej formie. Gitara Gibson brzmiała rewelacyjnie. Takich linii melodycznych w dzisiejszych czasach się już nie tworzy, więc polecam każdemu miłośnikowi lat 70-tych i bigbitu.
Świetny koncert, choć to już chyba trzeci skład zespołu,wykonawcy to dojrzali ludzie, ale z ikrą.Pięknie przypomnieli przeboje z dawnych lat, wokalistów Czerwono-Czarnych, których już nie ma wśród żyjących - Heleny Majdaniec, Karin Stanek,Kasi Sobczyk i zjawiskowego Jacka Lecha.
Super koncert! Swietna organizacja koncertu ze strony NCK.Kulturalna obsługa.Wyjątkowy klimat, nastroj! Zespół w znakomitej formie.Prosimy o powtórkę.
Świetny koncert, dojrzałość i energetyczna młodość na scenie!! Najpiękniejsze utwory ,które wszyscy znali , wzruszenia. Podziękowania dla całego Zespołu Czerwono -Czarni.
Świetny koncert , można było sobie przypomnieć młodość , pośpiewać razem z cudownymi wokalistami. Piękne brzmienie . Czar wspomnień.

Polecane z kategorii koncert