koncert Koncert Muzyki Filmowej

Koncert Muzyki Filmowej - Hans Zimmer Tribute Show - Lublin

koncert Koncert Muzyki Filmowej

Koncert Muzyki Filmowej - Hans Zimmer Tribute Show - Lublin

Koncert Muzyki Filmowej - Hans Zimmer Tribute Show - Lublin - Bilety na koncert

17 listopada po raz pierwszy w Hali Globus w Lublinie Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Macieja Sztora wykona Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator", „Incepcja”, „Interstellar”, „Trylogia Batmana”, „Twierdza”, „Piraci z Karaibów” i utwór z filmu „Książę Egiptu”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej.

Hans Zimmer to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów - od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który jako pierwszy w historii kina osiągnął status międzynarodowej gwiazdy.

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya „Król Lew”. Po tym sukcesie lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do „Karmazynowego przypływu” Tony’ego Scotta czy thrillera sensacyjnego „Twierdza” w reż. Michaela Baya. Ważnym przystankiem w karierze niemieckiego kompozytora okazał się oscarowy film Terrence’a Mallicka, „Cienka czerwona linia” - ambitne dzieło, cechujące się minimalistycznym środkami i emocjonalną głębią. Niezwykle poruszająca była muzyka do „Gladiatora” Ridleya Scotta. Album soundtrackowy z tego filmu przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do filmów „Piraci z Karaibów”, „Pearl Harbor”, „Ostatni samuraj”, czy „Kod Da Vinci”. Tak, jak ścieżki dźwiękowe do „Incepcji” i trylogii „Batmana” charakteryzowały się silnie wyeksponowanymi perkusjonaliami i eksperymentalną w formie muzyczną akcją, tak muzyka do „Interstellar” zaskakiwała subtelnością.

Koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym, a świetlna iluminacja dopełni odbiór wizualny wydarzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Koncert Muzyki Filmowej - Hans Zimmer Tribute Show - Lublin

Koncert przepiękny. Niestety mankamentem była akustyka :-( (Lublin Globus).
Benia 25.11.2019 10:02
Koncert wspaniały, jedyne co nie pasowalo od strony organizacji to sprzedaż piwa, chipsów i popcornu przed występem, wiadomo to nie filharmonia, ale bez przesady...żałosne
Mery 18.11.2019 16:41
Koncert był prawdziwą symfonią dźwięków połączoną z wizualną ucztą dla oczu. Na pewno długo go nie zapomnę polecam wszystkim kochającym muzykę filmową oraz same filmy.
Mike 18.11.2019 16:36
Niezwykły koncert!!! Warty każdych pieniędzy, doznania niewiarygodne. Wielkie brawa i ukłony dla artystów, głos pani Anny nie z tej ziemi. Bardzo czekałam na to wydarzenie ale nie sądziłam, że wyjdę z niego ze łzami w oczach, że aż tak bardzo dotknie i poruszy mnie piękno ich wykonania. Brawa należą się również Pani konferansjer za świetnie wykonaną pracę. Wszystkie elementy koncertu tworzyły jedną WIELKĄ całość. Dziękuję i jeszcze raz BRAWO!
dzoli 18.11.2019 12:25
Świetna organizacja wydarzenia. Jestem zadowolony.
Jakub 18.11.2019 10:24
Bardzo ciekawy oncert, warty obejrzenia i posłuchania. Lepsza mogłaby być sala i akustyka oraz niektóre fragmenty filmów, ale ogólnie wart polecenia
Jacek 18.11.2019 10:13
Polecam koncert jako niesamowite przeżycie łączące w sobie elementy kultury masowej i wysokiej.
Anna 18.11.2019 09:09
świetny występ
wiko 18.11.2019 09:08

Polecane z kategorii koncert