Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Koncert - Najpiękniejsze Piosenki „Brassens mon amour” – Justyna Bacz z zespołem

koncert

Koncert - Najpiękniejsze Piosenki „Brassens mon amour” – Justyna Bacz z zespołem

Koncert - Najpiękniejsze Piosenki  „Brassens mon amour” – Justyna Bacz z zespołem - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

**Najpiękniejsze Piosenki – Georges Brassens

„Brassens mon amour” – Justyna Bacz z zespołem

Koncert piosenek Georges’a Brassensa w 100. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci artysty

Na program składają się piosenki Georges’a Brassensa w polskich tłumaczeniach autorstwa Jerzego Menela i Justyny Bacz, a także w oryginalnej wersji językowej. Całość zabrzmi w porywających, jazzowych aranżacjach Piotra Olszewskiego. Koncert i zarazem płyta pod tym samym tytułem stanowią osobisty wybór artystki, ukazujący również liryczną stronę twórczości Georges’a Brassensa.
Wykonawcy:
Justyna Bacz – śpiew, gitara
Piotr Olszewski – gitary, aranżacje, kierownictwo muzyczne
Karol Podkul – akordeon

Zaprasza: Basia Stępniak-Wilk

GEORGES BRASSENS (ur. 22 X 1921 – zm. 29 X 1981) – francuski bard, poeta, kompozytor; zdobył popularność wykonując napisane przez siebie utwory; inteligentny, wrażliwy, zabawny, czasem rubaszny, niezwykle sprawny warsztatowo; autor, którego teksty wciąż są na czasie. W latach 1952-1976 nagrał czternaście albumów. Od drugiej połowy lat 50. występował w największych francuskich salach koncertowych (Olympia, Bobino) i cieszył się uznaniem zarówno publiczności, jak i krytyki. W 1967 roku otrzymał prestiżową nagrodę Grand Prix de Poésie Akademii Francuskiej, nagrodę będącą ukoronowaniem jego sukcesu literackiego.

JUSTYNA BACZ

piosenkarka, lingwistka, autorka tłumaczeń piosenek z jęz. francuskiego i rosyjskiego.

Jej repertuar obejmuje klasykę piosenki francuskiej oraz polskie piosenki - po polsku i po francusku. Jest laureatką festiwali piosenki francuskiej i piosenki poetyckiej w Polsce i we Francji, a także Festiwalu Pieśni L. Cohena w Krakowie. Na Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu otrzymała nagrodę za interpretację oraz przekłady piosenek Georgesa Brassensa, a na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji została nagrodzona za własny francuski tekst. W październiku 2013 otrzymała nagrodę publiczności w Paryżu na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa (Journées Georges Brassens). W lutym 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury, nadanym przez francuskie Ministerstwo Kultury i Komunikacji za działalność na rzecz kultury francuskiej w Polsce.

Nagrała 5 solowych płyt: polsko-francuską „Tête-à -tête” (2006), „Brassens mon amour”(2008), „Empatik” (2013), „Francuska chanson française” (2014). 30.11.2017 r. ukazał się najnowszy, wielojęzyczny album Justyny Bacz pt. „Dalida – pieśń miłości”. Piosenki z płyty „Brassens mon amour” znalazły się również na kompilacyjnych albumach: francuskim „Brassens echo du monde” oraz „Brassens zaśpiewany” wyd. MTJ.

Justyna Bacz śpiewa w Polsce, we Francji, w Niemczech. Występowała także w Szwajcarii oraz w USA. Współpracuje ze znakomitymi muzykami w kraju i za granicą. Jest związana z Teatrem Kamienica w Warszawie oraz ze sceną Piwnica na Wójtowskiej – filią Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. Od kilkunastu lat bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA (Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej), organizowanym przez Stowarzyszenie Literacko-Muzyczne „Ballada”, którego jest członkinią.

PIOTR OLSZEWSKI

gitarzysta, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył z wyróżnieniem w 1993 roku; laureat licznych festiwali i konkursów muzycznych, m.in. głównej nagrody na prestiżowym konkursie gitarzystów jazzowych im. Marka Blizińskiego GUITAR CITY (Warszawa 1996); Piotr Olszewski ma na swym koncie kilkanaście płyt, zarówno z muzyką jazzową (m.in. ze swoim trio Jazz Invitation, z perkusistą Jackiem Pelcem – CD Electric Trio, CD Unia i CD Gudrumba, nagrania solowe oraz z kwartetem dla Programu III PR), jak i muzyką rozrywkową. Jest autorem aranżacji oraz wykonawcą partii gitarowych na płycie Justyny Bacz CD Brassens mon amour z 2008 r. W 2009 roku ukazała się jego autorska płyta CD Olszewski Bach Trio, będąca adaptacją kompozycji J.S. Bacha na trio jazzowe. Wraz ze swymi synami, basistą – Antonim i perkusistą – Maksymilianem, nagrał muzyczny projekt pod nazwą „Olszewscy +”. Często występuje jako akompaniator oraz gitarzysta bigbandowy (Eljazz czy Visegrád Jazz Orchestra)
Od 2004 roku jest wykładowcą gitary jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie obronił doktorat w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, a w latach 2016-20 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.

KAROL PODKUL

muzyk instrumentalista, akordeonista; w latach 2006-2011 studiował na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie; laureat licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Przemyślu (2003), I miejsce na Międzynarodowych Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych (2004), IV miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal – Niemcy (2010), VI lokata na prestiżowym Citta di Castelfidardo – Włochy (2005). Koncertował z Filharmonią Warszawską, nagrywał audycje dla Telewizji i Radia Rzeszów. Występował w wielu krajach Europy i Azji, m.in. naTajwanie reprezentując Polskę na targach EXPO. Współpracuje z teatrami warszawskimi takimi jak: Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich, Teatr Polonia, Teatr Laboratorium Dramatu, Teatr Dramatyczny oraz Teatr Kwadrat.
W centrum muzycznych fascynacji Karola Podkula znalazła się szeroko rozumiana muzyka folkowa z całego świata, a w szczególności muzyka bałkańska. Zajmuje się również muzyką i piosenką francuską.

zaprasza - Basia Stępniak-Wilk

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Koncert - Najpiękniejsze Piosenki „Brassens mon amour” – Justyna Bacz z zespołem

Po takim koncercie chce się powiedzieć: wstydźcie się wszyscy, którzy śpiewać "musicie"... Choć śpiewać każdy może...
Michał 24.11.2021 19:35
Koncert - Najpiękniejsze Piosenki „Brassens mon amour” – Justyna Bacz z zespołem
Kraków, 23.11.2021
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK
Spektakl znakomity a Pani Justyna Bacz pięknie śpiewa. Będę częściej gościć w Nowohuckim Centrum Kultury.
lotrek 11.10.2018 21:45
Koncert - Najpiękniejsze Piosenki „Brassens mon amour” – Justyna Bacz z zespołem
Kraków, 10.10.2018
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - sala kameralna
Super koncert, szkoda tylko, że krótki :))
Nickodem 11.10.2018 13:01
Koncert - Najpiękniejsze Piosenki „Brassens mon amour” – Justyna Bacz z zespołem
Kraków, 10.10.2018
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - sala kameralna

Polecane z kategorii koncert