koncert

Koncert - Najpiękniejsze Piosenki… Georges Brassens … Justyna Bacz, Karol Podkul

koncert

Koncert - Najpiękniejsze Piosenki… Georges Brassens … Justyna Bacz, Karol Podkul

Koncert - Najpiękniejsze Piosenki… Georges Brassens … Justyna Bacz, Karol Podkul - Bilety na koncert

JUSTYNA BACZ - piosenkarka, lingwistka, autorka tłumaczeń piosenek z jęz. francuskiego i rosyjskiego.

Jej repertuar obejmuje klasykę piosenki francuskiej oraz polskie piosenki - po polsku i po francusku. Jest laureatką festiwali piosenki francuskiej i piosenki poetyckiej w Polsce i we Francji, a także Festiwalu Pieśni L. Cohena w Krakowie. Na Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu otrzymała nagrodę za interpretację oraz przekłady piosenek Georgesa Brassensa, a na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji została nagrodzona za własny francuski tekst. W październiku 2013 otrzymała nagrodę publiczności w Paryżu na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa (Journées Georges Brassens). W lutym 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury, nadanym przez francuskie Ministerstwo Kultury i Komunikacji za działalność na rzecz kultury francuskiej w Polsce.

Nagrała 5 solowych płyt: polsko-francuską „Tête-à -tête” (2006), „Brassens mon amour”(2008), „Empatik” (2013), „Francuska chanson française” (2014). 30.11.2017 r. ukazał się najnowszy, wielojęzyczny album Justyny Bacz pt. „Dalida – pieśń miłości”. Piosenki z płyty „Brassens mon amour” znalazły się również na kompilacyjnych albumach: francuskim „Brassens echo du monde” oraz „Brassens zaśpiewany” wyd. MTJ.

Justyna Bacz śpiewa w Polsce, we Francji, w Niemczech. Występowała także w Szwajcarii oraz w USA. Współpracuje ze znakomitymi muzykami w kraju i za granicą. Jest związana z Teatrem Kamienica w Warszawie oraz ze sceną Piwnica na Wójtowskiej – filią Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. Od kilkunastu lat bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA (Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej), organizowanym przez Stowarzyszenie Literacko-Muzyczne „Ballada”, którego jest członkinią.

KAROL PODKUL - muzyk instrumentalista - akordeonista, pedagog.

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie; laureat konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej w kraju i zagranicą. Współpracuje z teatrami warszawskimi takimi jak: Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich, Teatr Polonia oraz Teatr Kwadrat. Koncertował z Filharmonią Warszawską, nagrywał też audycje dla Telewizji i Radia Rzeszów; występował z solowymi recitalami w wielu krajach Europy i Azji.

zaprasza - Basia Stępniak-Wilk

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert - Najpiękniejsze Piosenki… Georges Brassens … Justyna Bacz, Karol Podkul

Spektakl znakomity a Pani Justyna Bacz pięknie śpiewa. Będę częściej gościć w Nowohuckim Centrum Kultury.
Super koncert, szkoda tylko, że krótki :))

Polecane z kategorii koncert