koncert

Koncert Noworoczny

koncert

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny  - Bilety na koncert

17 stycznia 2014 r. minie 10 rocznica śmierci Czesława Niemena, wokalisty, kompozytora, multiinstrumentalisty i autora tekstów.

Był jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie najbardziej oryginalnych i wpływowych twórców polskiej muzyki popularnej XX wieku. Zaczynając od prostych piosenek w stylu pop, szybko zwrócił się w kierunku rozbudowanych kompozycji wykorzystujących elementy jazzu i muzyki awangardowej.

Charyzmatyczny wokalista obdarzony wyjątkowym głosem, był także jednym z pierwszych w Polsce muzyków wykorzystujących na dużą skalę instrumenty elektroniczne.

Urodził się jako Czesław Juliusz Wydrzycki 16.02.1939 r. w Starych Wasiliszkach koło Nowogródka . Jako dziecko śpiewał w kościelnym chórze, uczęszczał też do szkoły muzycznej w pobliskim Grodnie. Po przesiedleniu w latach 50' rodziny Wydrzyckich w granice powojennej Polski, rozpoczął naukę w średniej szkole muzycznej w Gdańsku, jednocześnie występując w studenckich kabaretach i klubach, wykonując popularne przeboje przy akompaniamencie akustycznej gitary. W 1962 roku po wyróżnieniu na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, odbył pierwszą trasę koncertową po Polsce z zespołem Czerwono Czarni. Jesienią tego roku zaczął także używać artystycznego pseudonimu – z czasem oficjalnie przyjmując nazwisko Niemen.

W 1999 roku w plebiscycie tygodnika "Polityka" Niemen został uznany polskim artystą wszechczasów. Pamięć o Czesławie Niemenie jest wciąż żywa. W 10 rocznicę śmierci artysty wszechczasów MDK serdecznie zaprasza na koncert Mirka Elimera ( w roli sobowtóra) z zespołem Inspiracje w 3 blokach tematycznych:

- Pamięci Czesława Niemena

- Kompozycje Krzysztofa Klenczona oraz Seweryna Krajewskiego

- Lidera zespołu QUEEN – Freddie Mercury.

Podczas koncertu wokalista mający doskonały kontakt z publicznością kilkakrotnie przebiera się i charakteryzuje. Głos charyzmatycznego wokalisty do złudzenia przypomina oryginał.

Serdecznie Zapraszamy !

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Noworoczny

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert