Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

Koncert Wiedeński - Vienna Opera Gala

koncert

Koncert Wiedeński - Vienna Opera Gala

Koncert Wiedeński - Vienna Opera Gala - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

KONCERT WIEDEŃSKI – VIENNA OPERA GALA
Serdecznie zapraszamy na cykl Koncertów Wiedeńskich, podczas których zaprezentowane zostaną najpiękniejsze arie z oper i operetek wiedeńskich oraz kanony instrumentalnej muzyki klasycznej wiedeńskich kompozytorów.
Nasz koncert to połączenie radości, werwy i muzykalności solistów operowych oraz klasycznej, wiedeńskiej formy i kunsztu instrumentalistów.
Podczas koncertu zaprezentowane zostaną popisowe arie z najsłynniejszych oper i operetek: „Księżniczka Czardasza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Zemsta nietoperza", „Giuditta”, „Hrabina Marica”. Usłyszymy hity instrumentalnej muzyki klasycznej jakie jak m.in. koncert skrzypcowy G dur Mozarta, walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", „Czardasz” Montiego.
Organizacja koncertów w kościołach i katedrach polskich miast zapewnia niezwykły, kameralny klimat koncertów oraz fantastyczną akustykę.
W koncercie wystąpią:
Aleksandra Borkiewicz – sopran; solistka Teatru Wielkiego w Łodzi ( „Kochankowie z klasztoru Valldemosa” M. Ptaszyńskiej, „Cyrulik Sewilski” G. Rossiniego, “Rigoletto” G. Verdiego, "Straszny Dwór" S. Moniuszki, ”Don Giovanni” W. A. Mozarta, „Halka” S. Moniuszki, „Carmen” G. Bizet, „Noc w Wenecji” J. Straussa, „Zemsta Nietoperza” J. Straussa, “Baron Cygański” J. Straussa, „My Fair Lady” F. Loewe, „Człowiek z Manufaktury” R. Janiaka, "Le convenienze ed inconvenienze teatrali" G. Donizettiego, „Don Carlos” G. Verdiego). Wystąpiła również na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej w spektaklu „Cud, czyli Krakowiaki i Górale” J. Stefaniego. Współpracuje również z Opera da Camera di Roma, z którą koncertuje głównie w Rzymie jak i innych europejskich miastach.
Aleksander Kruczek – tenor; występował na deskach Teatru Muzycznego w Gliwicach (Orfeusz w piekle, Carmen, Noc w Wenecji, Hrabina Marica, Wesoła wdówka, Księżniczka czardasza, Zemsta nietoperza,  High School Musical, Hello, Dollly!, Footloose – wrzuć na luz!, Tarzan, Kwiat Hawaii, Anna Karenina), Teatru Wielkiego (Noc w Wenecji J. Straussa), Opery Kameralnej w Warszawie (The Seven Deadly Sins Kurta Weill, Cud, czyli Krakowiaki i Górale” J. Stefaniego), Teatru Wielkiego - Operze Narodowej brał udział w spektaklach: Goplana W. Żeleńskiego jako Grabiec, Oniegin P. Czajkowskiego jako Triquet oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu w Borysie Godunowie M. Musorgskiego jako Szujski. Współpracuje również z Opera da Camera di Roma, z którą koncertuje głównie w Rzymie jak i innych europejskich miastach.
Mariusz Morys – skrzypek; jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Kaji Danczowskiej i prof. Janusza Mrozika (dyplom z wyróżnieniem). W 2001 roku został wyróżniony na XII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. W 2002 roku jako jedyny polski skrzypek reprezentował Polskę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. W 2003 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncertował w Polsce i za granicą z takimi orkiestrami jak Filharmonia Krakowska, Filharmonia Częstochowska, Filharmonia Rzeszowska oraz Filharmonia Poznańska.
Paweł Cłapiński – pianista; jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej - Zydroń. Studia podyplomowe ukończył w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej – Zydroń oraz prof. Ewy Pobłockiej. Następnie kontynuował edukację w klasie dr Tomasza Bartoszka w AM w Łodzi. W latach 2016 – 2018 był członkiem Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie w klasie fortepianu Eytana Pessena. Brał udział w mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez takich profesorów jak: Dang Thai Son, Robert McDonald, Einar Steen-Nokleberg, Ilja Scheps, Mikhail Voskresensky, Wojciech Świtała. Jest laureatem ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów pianistycznych. Jego działalność artystyczna była również wspierana stypendiami: Marszałka woj. łódzkiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator informuje, iż podczas koncertów przestrzegane będą wszelkie wymogi sanitarne oraz restrykcje nałożone na organizatorów koncertów w związku z pandemią covid-19.
Koncert realizowany przez agencję artystyczną Copernicus we współpracy z Piotr Adam Nowak Production i Opera da Camera di Roma.
PROGRAM KONCERTU

W.A Mozart – koncert skrzypcowy G dur cz. I
J. Strauss – Aria Adeli z operetki „Zemsta nietoperza”
F. Lehar – Aria Paganiniego z operetki “Paganini”
J. Strauss – „Nad pięknym modrym Dunajem”
J. Strauss – „Kuplety Barinkaya” z operetki „Baron Cygański”
E. Kalman – Czardasz Sylwii z operetki „Księżniczka Czardasza”
E. Kalman – Duet Sylwii i Edwina z operetki „Księżniczka Czardasza”
W. Monti – „Czardasz”
F. Lehar – Aria Giuditty z operetki „Giuditta”
E. Kalman – „Graj cyganie” z operetki „Hrabina Marica”
E. Kalman „Co się dzieje oszaleję” z operetki Księżniczka Czardasza”
J. Massenet – Medytacja z opery „Thais”
E. Kalman – „Ach, jedź do Varasdin” z operetki „Hrabina Marica”
J. Brahms „Taniec węgierski nr 5 g-moll”
F. Lehar – „Usta milczą” z operetki „Wesoła wdówka”

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany repertuaru koncertu

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert Wiedeński - Vienna Opera Gala

Niestety czułam się zawiedziona, jakość obsługi była niedostateczna. Tak naprawdę nikt nas nie przywitał a miałam wrażenie że jakbym przypadkowo weszła do kościoła to nikt nie zwróciłby uwagi czy w ogóle mam kupiony bilet. Cały występ był zorganizowany bardzo po taniości i czułam się zakupując bilet VIP jakbym była na darmowym koncercie. Mogłabym jeszcze kilka aspektów wymienić ale nie chcę się rozpisywać a jedynie dać znać że warto poszukać innych miejsc by posłuchać artystów operowych.
Emilia 17.10.2022 18:48
Koncert Wiedeński - Vienna Opera Gala
Gdańsk, 15.10.2022
Kościół św. Katarzyny
Masakra-chałutura. Szkoda czasu aby więcej pisać. 120 zł za niespełna godzinne "wydarzenie"? Wiem co to inflacja, ale tyle za strefę VIP(5 pierwszych ław)? Zaprosiłem mamę na ten szumnie nazwany koncert i.... byłem zawstydzony, bo to znawczyni tego rodzaju muzyki i widziałem jej komentarz w jej oczach. 240 zł zmarnowane. Zamiast miernej uczty dla duszy, trzeba było pójść do lokalu i za tą kasę zrobić ucztę dla kubków smakowych, czego życzę wszystkim czytającym tą opinię. Aha... nawet w połowie kościół nie był zapełniony widownią.
Cezary . 15.10.2022 22:50
Koncert Wiedeński - Vienna Opera Gala
Gdańsk, 15.10.2022
Kościół św. Katarzyny
Dramat i oszustwo w opisie wydarzenia
km 21.11.2021 12:38
Koncert Wiedeński - Vienna Opera Gala
Poznań, 20.11.2021
Kościół św. Kazimierza
Wykonania piękne, ale organizacja koncertu fatalna i cena o połowę za wysoka. Brak przed kościołem jakiejkolwiek informacji o koncercie, brak osoby wpuszczającej uczestników (nie wiadomo było, czy osoby w środku są na mszy, czy przyszły już na koncert), brak osoby, która by przedstawiła artystów, a zapowiedzi były ledwo słyszalne (wystarczyłby mikrofon do samego zapowiadania), brak opisu sektorów (w efekcie każdy siadał gdzie chciał, niezależnie od ceny biletu). Wszystko to sprawiło, że efekt był gorszy od oczekiwań. A szkoda!
Natalia 08.09.2021 13:16
Koncert Wiedeński - Vienna Opera Gala
Wrocław, 27.08.2021
Katedra Marii Magdaleny
Witam .Koncertem byłam bardzo zawiedziona - oczekiwałam orkiestry a nie akompaniamentu zaledwie dwóch instrumentów , a co najważniejsze nie odbyła się instrumentalna część koncertu, który okazał się okrojony. Razem ze znajomymi czujemy się oszukani. Cena była zbyt wygórowana jak na taki koncert ! Bo był to zaledwie koncert jakich wiele, a nie żadna gala. Drugi raz już na taką " gale " z pewnością się nie wybierzemy.
Beata 07.09.2021 11:27
Bardzo starannie przygotpwany koncert. Profesjonalne wykonanie. Repertuar naprawdę atrakcyjny. Nowoczesne aranże chwytające słuchacz za serce . Bardzo wysoko oceniam młodego tenora Mariusz Morysa.ale zarówno Aleksamdra Borkiewicz śpiew i Aleksander Kruczek skrzypce to wspaniali wykonawcy. Wieczor pełen wzruszeń.
31.08.2021 10:38
brak bylo wydrukowanego programu .Występ był super.
Anna 30.08.2021 14:52
Miło spędzony czas,doborowy repertuar - same perełki... koncert trwał 60 minut, może troszkę zbyt krótko...zbyt ciasno ustawione krzesła w strefie VIP, brak jakiegokolwiek komfortu...
Anna 30.08.2021 13:55
Wspaniałe głosy !!!!
29.08.2021 14:52
Koncert Wiedeński - Vienna Opera Gala
Gdańsk, 28.08.2021
Kościół Bożego Ciała
Koncert wcale się nie odbył. Ludzi przybytych na miejsce wydarzenia poinformowano, że w tym miejscu nie odbywają się żadne biletowane koncerty i że zostali oszukani. Liczę, że uda się odzyskać pieniądze
XYZ 29.08.2021 09:03
Oszustwo! Mimo ze na bilecie podana godz rozpoczecia to 20:15 to w kosciele trwal juz wystep artystow od ponad godziny. O 20:40 rozpoczeli cos co nazwali druga czescia ale jakosc i sposob prowadzenia (a w zasadzie brak) pozostawia wiele do zyczenia. To nie tylko moja opinia ale i wiekszosci publicznosci.
Krzysztof 27.08.2021 09:41

Polecane z kategorii koncert