koncert

Koncert "Wiosna,ach to ty !"

koncert

Koncert "Wiosna,ach to ty !"

Koncert "Wiosna,ach to ty !" - Bilety na koncert

PROJEKT GRECHUTA w Domu Muzyki i Tańca

Na początku marca światło dzienne ujrzy niecodzienne wydawnictwo. Będzie to album pt. „PROJEKT GRECHUTA”, na której znajdzie się 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty w wykonaniu zespołu Plateau, a wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, dość odważnych aranżacjach. Patronat honorowy nad projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta.
Obok klasyków: „Dni, których nie znamy”, „Wiosna, ach to Ty”, „Ocalić od zapomnienia”, „Korowód”, czy „Będziesz moją panią”, na płycie znalazły się tak szlachetne i piękne kompozycje, jak: „Twoja postać”, „Niepewność”, „Świat w obłokach”, „Gdzieś w nas” i „Gdziekolwiek” stanowiące przekrój twórczości Artysty. Utwory, choć nagrane w dość zaskakujących, momentami nawet awangardowych wersjach, nie zostały pozbawione uroku i magii nadanych im przez mistrza Marka Grechutę. Producentem muzycznym materiału jest Wojciech Waglewski, który również na płycie zagrał i zaśpiewał. Oprócz Niego, swoimi wokalnymi talentami album wzbogacili: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Gościnnie udzielił się również jeden z muzyków z oryginalnego składu zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski.

16 kwietnia, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się koncert „Wiosna, ach to ty!”, który będzie częścią ogólnopolskiej trasy promującej album „Projekt Grechuta”. Podczas koncertu na scenie pojawią się zaangażowani w projekt artyści: Martyna Jakubowicz, Anna Wyszkoni, Marek Jackowski, Adam Nowak (Raz, Dwa, Trzy), Krzysztof Kiljański.

Dzięki niebanalnemu potraktowaniu twórczości Marka Grechuty przez Wojciecha Waglewskiego i zespół Plateau oraz wsparciu znakomitych gości, album i trasa koncertowa mają szansę znaleźć się w gronie najważniejszych wydarzeń muzycznych 2011 roku.

Zespół PLATEAU ma na koncie trzy płyty, ponad 400 koncertów (m.in. wspólną trasę z zespołem Hey), są finalistami Festiwalu Top Trendy 2008 w Sopocie. Znani z przebojów „Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk, który dotarł do pierwszego miejsca Listy Przebojów Trójki), „Igorek” czy „Najbardziej”. Muzycznie eklektyczni i trudni do zaszufladkowania, na scenie pomysłowo bawią się konwencją, sprawnie żonglują poezją, ironią, a jednocześnie są pełni dystansu do świata i godnej pozazdroszczenia scenicznej energii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert "Wiosna,ach to ty !"

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert