koncert

Koncert z okazji Dnia Kobiet

koncert

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Koncert z okazji Dnia Kobiet - Bilety na koncert

W DZIEŃ KOBIET

WDZIĘK KOBIET

W DŹWIĘK KOBIET

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, serdecznie zapraszamy do spędzenia z nami wyjątkowego wieczoru 8. marca.

W programie artystycznym - koncert z atrakcjami w wykonaniu:

Jolanta Litwin-Sarzyńska: śpiew

Zdzisław Kalinowski: fortepian

Andrzej Owczynnikow: bas

Mariusz Radzikowski: perkusja

Wieczór piosenek:

Kurta Weilla - był twórcą Opery za trzy grosze i Siedmiu grzechów głównych. Pod dojściu Hitlera do władzy wyemigrował do USA. Komponował muzykę symfoniczną, filmową i teatralną, songi i piosenki. Czerpał z jazzu i kabaretu, nie stronił od fokstrota, shimmy, walca i tanga.

Jacques Brela - wielki bard, poeta, kompozytor, aktor i reżyser. Pełen temperamentu twórca, niezrównany wykonawca swoich piosenek, liryczny lub ekspresyjny, obrazoburczy, cyniczny szyderca. Śpiewał tak, jakby od tego zależało jego życie. Śpiewał głównie po francusku i flamandzku. W krajach francuskojęzycznych często uznawany jest za jednego z najlepszych piosenkarzy z kręgu kultury francuskiej. Znany był ze swych tekstów, humorystycznych piosenek (Les bonbons, Le lion, Comment tuer l'amant de sa femme...).

Georges Brassensa - francuski bard, poeta, i kompozytor. Jego utwory z polskimi tekstami wykonywali m.in. Jacek Bończyk, Justyna Bacz, Piotr Machalica, Zespół Repreznetacyjny, Jacek Kaczmarski, Edward Stachura, Jarosław Ziętek oraz Iwona Nasiłowska. Szczeciński kabaret "Czarny Kot Rudy" działający przy Teatrze Polskim od 1997 roku wystawiał program pt. "Pornograf" zawierający kilkanaście piosenek Brassensa.

Janis Joplin - zdobyła popularność pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku jako wokalistka zespołu Big Brother and the Holding Company. Choć kariera artystyczna piosenkarki trwała zaledwie kilka lat, przeszła ona do legendy gatunku i ciągle uznawana jest za jedną z najbardziej wpływpwych postaci współczesnej kultury masowej. Joplin karierę rozpoczęła w 1962 występami w klubach. W 2004 magazyn Rolling Stone umieścił Joplin na 46. miejscu w rankingu 100 Największych Artystów Wszech Czasów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert z okazji Dnia Kobiet

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert