koncert

Koncert zespołu Bastarda

koncert

Koncert zespołu Bastarda

Koncert zespołu Bastarda - Bilety na koncert

Koncert zespołu Bastarda | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Bastarda to formacja założona przez klarnecistę, improwizatora i kompozytora Pawła Szamburskiego, grają z nim wybitni instrumentaliści – Tomasz Pokrzywiński na wiolonczeli oraz Michał Górczyński na klarnecie kontrabasowym.

Na pierwszym, wydanym przed dwoma laty, albumie muzycy podjęli wątki pieśni i motetów autorstwa Piotra Wilhelmiego z Grudziądza (1392 – 1480). Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez publiczność jak i krytykę. Miało to znaczący wpływ na plany Bastardy. Artyści postanowili kontynuować wyprawę w świat muzyki dawnej, dla której wehikułem jest estetyka muzyczna i wrażliwość twórców z XXI wieku.

Ich najnowszy, wydany wiosną tego roku, album „Ars Moriendi” to kompozytorskie pereły wybrane z dorobku europejskich, renesansowych twórców m.in. Constanza Festy, Josquina des Presa, Guillaume’a Dufała. Niezwykła, elektryzująca muzyka, która opowiada o śmierci, kontempluje przemijanie, towarzyszy ceremonii pogrzebowej. Bastardzie udało się stworzyć dzieło wybitne i zarazem urzekająco piękne, zjawiskową podróż przez ekstremalne emocje człowieka, zawieszone między rozpaczą i nadzieją.

Koncert odbywa się w ramach cyklu Folkowo Bemowo

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

koncert na najwyższym poziomie
Niesamowity koncert! Z niecierpliwością czekam na kolejny.
Świetny koncert Bastardy, jak zwykle

Polecane

Cleo

Cleo

(23)

najbliższe wydarzenie
06.08.2020 19:30

bilety od 30.00 PLN