koncert

Koncerty w ramach PalmJazz - LIVE FOYN FRIIS QUINTET // KAREN EDWARDS & ELJAZZ TRIO

koncert

Koncerty w ramach PalmJazz - LIVE FOYN FRIIS QUINTET // KAREN EDWARDS & ELJAZZ TRIO

Koncerty w ramach PalmJazz - LIVE FOYN FRIIS QUINTET // KAREN EDWARDS & ELJAZZ TRIO - Bilety na koncert

23 listopada

godz. 18.00 - Live Foyn Friis Quintet

godz. 20.00 - KAREN EDWARDS & ELJAZZ TRIO

Live Foyn Friis Quintet (NOR / CZ / SK) - zespół wziął nazwę od imienia i nazwiska utalentowanej, wykształconej w Tromso i Sztokholmie Norweżki, wokalistki Live Foyn Friis, która aktualnie mieszka w Danii. Na międzynarodowej scenie jazzowej zaistniała swoją osobistą, oryginalną odmianą indie-jazzu. Krytyka jazzowa zafascynowała się najnowszym albumem, Live Foyn Friis with Strings, w którym sekcja smyczkowa subtelnie uzupełnia brzmienie. Już jej debiutancki album, Joy Visible, był nominowany do nagrody The Danish Jazz Album. Niedługo potem wspięła się na szczyt i zdobyła nagrody dla Młodego Jazzowego Kompozytora Roku w New Jazz Star. Live Foyn Friis Quintet koncertowali w Europie, USA i na Kubie. Sama wokalistka występowała z takimi artystami jak Brian Blade, John Scofield, Überjam Band, Thomas Morgan oraz Bobby McFerrin. Współpracuje również z gitarzystą Stianem Svenssonem oraz czołowymi czeskimi i słowackimi jazzmanami: saksofonistą Lubošem Soukupem), basistą Rastislavem Uhríkiem i perkusistą Matinem Novákiem.

KAREN EDWARDS - wokalistka, pianistka i kompozytorka. Urodzona w Południowej Karolinie artystka pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Od dzieciństwa więc muzyka soul i gospel stanowiła jej główną inspirację. Absolwentka uniwersytetu North Texas w klasie fortepianu, wielokrotnie nagradzana „Grammy Award for Jazz Performance”. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami takimi jak: David Bowie, Stevie Wonder, Peabo Bryson, Tonny Bennett, Pharoah Sanders czy Prince. Występowała w Nowym Jorku i Los Angeles w klubach i teatrach muzycznych, gdzie oprócz koncertów zagrała także w kilku filmach muzycznych, również jako aktorka. Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek młodego pokolenia. Jej koncert to wspaniała uczta muzyczna połączona ze znakomitym show. Przez szereg lat współpracowała z Jarkiem Śmietaną i jego zespołem, z którym odbyła wiele koncertów w całej Europie i na Bliskim Wschodzie. Efektem tej muzycznej przyjaźni był album „Karen Edwards & Jarek Śmietana Everything Ice” (2002).

Bilety w cenie 50,- i 30,- (na dwa koncerty)

Honorowane są raciborskie karty: ,,Senior 60+'' i ,,Rodzina +''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncerty w ramach PalmJazz - LIVE FOYN FRIIS QUINTET // KAREN EDWARDS & ELJAZZ TRIO

Koncert super, dziękujemy.
Live Foyn Friss Quintet - brzmienia zupełnie nowe, nieznane, młodzi ludzie z nowymi pomysłami na jazz Karen Edwards & Eljazz Trio - wokalistka niezwykle charyzmatyczna, lubi się bawić na scenie, porywa swoją radością publiczność. Polskie Trio zaskoczyło mnie chyba najbardziej: szare stonowane garnitury, ale serca do muzyki oddane i szalone, Fantastyczne solówki i świetne porozumienie

Polecane z kategorii koncert