koncert

„Krwawe ballady” Justyna Jary i Pompadur

koncert

„Krwawe ballady” Justyna Jary i Pompadur

„Krwawe ballady” Justyna Jary i Pompadur - Bilety na koncert

Temat zbrodni od wieków dręczy ludzkość. Fascynuje, przeraża, ale i intryguje. Tym razem powraca w „Krwawych Balladach” - elektryzującym muzycznym projekcie piosenek podwórkowych Justyny Jary i zespołu Pompadur. Gdzieś pośród ciemnych uliczek i zaułków snuje się pieśń o popełnionej zbrodni. Mroczne i tajemnicze, często makabryczne, ale także pełne poezji opowieści stały się tematem przewodnim utworów tj. „Ruda Mańka”, „Ballada o jednej Wiśniewskiej” czy „Ballada więzienna”, które podczas koncertu przeniosą nas w zupełnie inną rzeczywistość. Będzie mrocznie, będzie melancholijnie i lirycznie, ale też niezwykle żywiołowo. Poleje się nawet krew!

Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym XIX Festiwalu Teatrów Niezależnych GARDEROBA, odbywającego się w dniach 22-24 marca w Białołęckim Ośrodku Kultury. Więcej informacji: www.bok.waw.pl.

Pompadur - trupa dworsko-podwórzowa. Ich muzyka jest świeża i ożywcza jak dobrze naostrzony tasak; zawsze dobrze skrojona i z falbaną, której niejedna hrabina by pozazdrościła. Styl, sznyt i wykwint jest tu w prostej linii z wyższych sfer: z zadymionych spelunek, podmiejskich tancbud i kabaretów. PompaDur ma w zanadrzu melancholijne ballady podwórzowe, songi kabaretowe, zabawne opowieści noir, tanga w których każdy krok jest grą o życie. Pieśni są o sprawach codziennych – dramatycznych rozstaniach, miłości nad śmierć i tajemnicach ukrywanych w futerale od kontrabasu. Gdzie miłość i inne demony, tam i krew musi się czasem polać; ale jakkolwiek zadymiony byłby lokal a mgła dokoła gęsta, krew pozostaje błękitna i słodka, a muzyka żywiołowa, liryczna i stylowa!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Krwawe ballady” Justyna Jary i Pompadur

Świetny występ - zarówno muzycznie jak i aktorsko!
Agatata 23.03.2018 10:45

Polecane z kategorii koncert