koncert Krystyna Prońko

Krystyna Prońko - "Jesteś lekiem na całe zło" The Best Of

koncert Krystyna Prońko

Krystyna Prońko - "Jesteś lekiem na całe zło" The Best Of

Krystyna Prońko - "Jesteś lekiem na całe zło" The Best Of - Bilety na koncert

Zapraszamy na koncert jednej z najwybitniejszych i najpopularniejszych artystek polskiej sceny muzycznej KRYSTYNY PROŃKO!

Krystyna Prońko ukończyła studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach z wyróżnieniem ówczesnego rektora – Mikołaja Góreckiego. Piosenki w jej wykonaniu wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów radiowej „Trójki”, do tego występy na Jazz Jamboree oraz wykonania na zagranicznych festiwalach. Brała udział w oratorium „Kolęda Nocka”, gdzie wcieliła się w rolę kobiety z osiedla.

Za czym kolejka ta stoi?
Po szarość, po szarość, po szarość
Na co w kolejce tej czekasz?
Na starość, na starość, na starość

Powyższe słowa z jej wykonania „Psalmu stojących w kolejce” stały się symbolem lat osiemdziesiątych w komunistycznej Polsce.

Krystyna Prońko lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą, bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Na pytanie „jak by określiła tę muzykę, którą wykonuje” - odpowiada:

”ani to pop, ani rock, ani to jazz, ani piosenka literacka. Moje śpiewanie i piosenki to po prostu współczesna muzyka rozrywkowa. A jeśli ktoś koniecznie chce to szufladkować, to niech nazywa to –styl ”jazzy”(nie mylić z jazz ’em) Krystyny Prońko.”

Usłyszymy więc lekko jazzujący, zaskakujący niezwykłym klimatem i doskonałym wykonaniem koncert, w którym obok hitów takich jak: Jesteś lekiem na całe zło, Niech moje serce kołysze ciebie do snu, Małe tęsknoty, Deszcz w Cisnej znajdują się również polskie i anglojęzyczne piosenki jazzowe, takie jak Girl From Ipanema, Autumn Leaves oraz inne najnowsze piosenki artystki.

Na scenie:
Krystyna Prońko – śpiew
Przemek Raminiak - instrumenty klawiszowe

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

18.01.2022, 20:30 Kuźnia Kulturalna
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Warszawa

Recenzje i opinie: Krystyna Prońko - "Jesteś lekiem na całe zło" The Best Of

Koncert super! Pani Krystyna, jak zwykle, w dobrej formie. Jednak organizatorzy, tym razem, nie stanęli na wysokości zadania. Po pierwsze zupełnie inna numeracja krzeseł (część teatralna), niż na wizualizacji w momencie rezerwacji i kupna biletów. To spowodowało, że osoba mi towarzysząca miała miejsce, w drugim końcu sali. Nieudolne też były wyjaśnienia „ konferansjera” przed koncertem, który oznajmił, że Pani Krystyna cieszy się tak wielką popularnością, że jeszcze dziś mieli telefony w sprawie biletów na koncert i w związku z tym musieli zagęścić widownię i dostawić kilka krzeseł, co miało na pewno wpływ na temperaturę, wręcz tropiki panujące na sali. Na głos z widowni, żeby włączyć klimatyzację konferansjer odpowiedział, że nie możemy dopuścić do tego, aby Artystce było za zimno. Pani Krystyna Prońko podczas koncertu też dyskretnie wycierała pot z czoła. Reasumując dla Pani Krystyny 5* dla organizatorów - tym razem - 0.
Nie rozumiem, czemu nie uruchomiono klimatyzacji. Było duszno i gorąco, artystka także wspominała o tym.
Doskonała Artystka; Kuźnia na najwyższym poziomie organizacyjnym - jak zawsze :)
Klasa. Piekne piosenki, swietna forma p. Profesor...
Rewelacyjny koncert, niesamowita skala głosu :) Zabrakło tylko "Psalmu..."
Koncert rewelacyjny, jedzenie bardzo smaczne, niestety cały efekt psuła potworna duchota panującą na sali.
Wspaniały koncert niezawodna Wokalistka i jej zespół klasyka z klasą wielkie dzięki za muzyczne doznania
Kochamy Krystyne! Ale poza tym impreza swietnie zorganizowana, swietni muzycy, akustyka, nastroj.
Pani Krystyna to eksplozja energii. Do tego urok, wielka kultura sceniczna. Ikona. Koncert byl wspanialy, wzruszajacy, dajacy moc i nadzieje. Dziękuję
Rewela!
Paweł Nowak, Chrzanów 25.06.2019 17:08
Wspanialy koncert. Swietna organizacja. Pronko nie zawodzi. Brawa za idealna temperature podczas upalu. I za swietna akustyke.
Wyśmienity koncert. Zabrakło "Jutro zaczyna się sezon", ale czas nie jest z gumy. Może na drugi bis?!
Jesteśmy zachwyceni koncertem, chętnie wrócimy na następny
Czekałam od kilku lat. Warto było. Klasa sama w sobie. Jeden z najlepszych polskich głosów. Kuźnia Kulturalna to świetne miejsce na koncerty. Przemiła ludzie, fajny klimat. Jedna tylko uwaga: błagam, nie każcie nam przytulać się do nieznajomych. Wiem że kameralny klimat, że każde miejsce to dodatkowy sprzedany bilet, ale konieczność wtulania się w ramię i udo sąsiada to już zbyt daleko posunięta intymność...

Polecane z kategorii koncert