koncert

Krzysztof Kiljański

koncert

Krzysztof Kiljański

Krzysztof Kiljański - Bilety na koncert

Krzysztof Kiljański. Zawsze elegancki, męski. Bywa nazywany polskim Sinatrą. Z Kayah zaśpiewał wielki przebój. Z Yugopolis wyczarował głosem bałkańską nostalgię. W 2012 roku na nowo odkrył piosenki Jonasza Kofty.

Muzyczną karierę rozpoczął w pierwszej połowie lat 90- tych jako wokalista jazzowy. Z tego okresu ma na koncie kilka najwyższych wyróżnień w tej kategorii (m.in. na Old Jazz Meeting Złota Tarka, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych). Komercyjne sukcesy zaczął odnosić o dekadę później. Jego pierwsza autorski album „In the room” w 2005 roku zyskała status „Platynowej” przy sprzedaży niemal 100 tysięcy egzemplarzy.

Piosenka „Prócz Ciebie, nic”, duet z Kayah, do dziś często gości na antenach niemal wszystkich rozgłośni radiowych w Polsce.

Krzysztof jest zdobywcą Fryderyków dla Najlepszego Wokalisty. Ma na koncie Superjedynkę za Przebój Roku. Występował na Festiwalach w Opolu i Sopocie. Projekt YUGOPOLIS 2, do którego Artysta nagrał dwa znakomite single ( „Czas Pomyłek” i Dla Siebie Sami”) pokrył się platyną w kilka miesięcy po premierze. W lutym 2012 Krzysztof Kiljański nagrał album „Barwy Kofty”. Płytę złożoną z przebojów i mniej znanych utworów Poety w świeżych i odważnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina, Tomasza Szymusia i Artura Lesickiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Krzysztof Kiljański

Bardzo klimatyczny koncert
Bardzo kameralny koncert w klimatycznym otoczeniu .
Przykro mi,ale Pan pianista w moich uszach wypadł słabo i także główny artysta bez emocji i zbytniego wyrazu.Chyba coś się wypaliło,a utwory wykonywane w języku angielskim w nadmiernej ilości zakwalifikowałbym do roli odtwarzacza.
Niestety koncert bardzo słaby. Tylko 2 utwory po polsku. Czyżby nie było polskich retro hitów? Jak za godzinny koncert o takim poziomie, cena za bilet niczym nie uzasadniona.

Polecane z kategorii koncert