koncert Krzysztof Kiljański

Krzysztof Kiljański - LOVE. Piosenki o miłości

koncert Krzysztof Kiljański

Krzysztof Kiljański - LOVE. Piosenki o miłości

Krzysztof Kiljański - LOVE. Piosenki o miłości - Bilety na koncert

Krzysztof Kiljański & Trio - koncert na Dzień Matki z miłością w roli głównej.

Krzysztof Kiljański to wokalista o wyjątkowej bardzo ciepłej, niskiej, aksamitnej i kojącej barwie głosu. Zawsze elegancki, męski. Dojrzały. Bywa nazywany polskim Sinatrą, ale nie przepada za tym określeniem. Przez dekady na scenie wypracował swój niepowtarzalny styl mężczyzny z klasą. Czarującego głosem i znakomitymi manierami. Nagrał wiele niezapomnianych duetów z kobietami czego ukoronowaniem jest album z 2014 roku DUETY (Universal) z dziesięcioma znakomitymi duetami Krzysztofa i div polskiej estrady (m.in. Kayah, Grażyna Szapołowska, Halina Mlynkova, Kasia Popowska, Dorota Miśkiewicz, Martyna Jakubowicz, Sarsa).

Krzysztof Kiljański muzyczną karierę rozpoczął w pierwszej połowie lat 90-tych jako wokalista jazzowy. Z tego okresu ma na koncie kilka najwyższych wyróżnień w tej kategorii (m.in. na Old Jazz Meeting Złota Tarka, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych). Jego pierwszy autorski album „In the room” w 2005 roku zyskał status „Platyny” przy sprzedaży niemal 100 tysięcy egzemplarzy. Piosenka „Prócz Ciebie, nic”, duet z Kayah, do dziś często gości na antenach niemal wszystkich rozgłośni radiowych w Polsce. Krzysztof jest zdobywcą Fryderyków dla Najlepszego Wokalisty. Ma na koncie Superjedynkę za Przebój Roku. W 2015 roku, z okazji setnej rocznicy urodzin Jeremiego Przybory – Kiljański wraz z The New Warsaw Trio zarejestrowali płytę „PRZYBORA” z klezmerskim brzmieniem najbardziej znanych piosenek duetu Wasowski/Przybora.

W 2018 roku wiosną ukazał się najnowszy album Krzysztofa „Więcej” - zestaw autorskich, pięknych piosenek, prawie wszystkie zaśpiewane po polsku. Ostatnie lata to okres wyjątkowo koncertowy. Krzysztof gra rocznie kilkadziesiąt koncertów filmowych z Orkiestrą Tomasza Szymusia, z The New Warsaw Trio oraz ze swoimi muzykami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Krzysztof Kiljański - LOVE. Piosenki o miłości

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert