koncert Krzysztof Kiljański

Krzysztof Kiljański - Still Right Here

koncert Krzysztof Kiljański

Krzysztof Kiljański - Still Right Here

Krzysztof Kiljański - Still Right Here - Bilety na koncert

Krzysztof Kiljański - premierowy koncert w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza 14 września na premierowy koncert Krzysztofa Kiljańskiego z piosenkami z najnowszej płyty "Still Right Here".
16 września Kiljański wystąpi w koncercie opolskich premier, tak więc wrocławska publiczność uczestniczyć będzie w światowej prapremierze materiału z płyty, która ukaże się we wrześniu nakładem Universalu.

Krzysztof Kiljański to wokalista o wyjątkowej bardzo ciepłej, niskiej, aksamitnej i kojącej barwie głosu. Nazywany jest polskim Sinatrą, ale nie przepada za tym określeniem. Przez ponad dekadę na scenie wypracował swój niepowtarzalny styl mężczyzny z klasą, czarującym głosem i znakomitymi manierami.
Swój największy przebój „Prócz ciebie nic” zaśpiewał z Kayah. W projekcie Yugopolis wyczarował głosem bałkańską nostalgię. W 2012 roku na nowo odkrył piosenki Jonasza Kofty. Rok później nagrał drugi autorski album „Powrót”. Nagrał wiele piosenek z kobietami. W 2014 roku ukazał się album „Duety” nagrany z dziesięcioma divami polskiej estrady. Rok później, z okazji setnej rocznicy urodzin Jeremiego Przybory, Kiljański wraz z The New Warsaw Trio zarejestrowali płytę „Przybora” z klezmerskim brzmieniem najbardziej znanych piosenek duetu Wasowski/Przybora.

Tak artysta mówi o najnowszej płycie "Still Right Here"
"To kolejny etap mojej podróży, obfitującej w szereg znakomitych doświadczeń. Nad tą płytą współpracowałem z fantastycznymi muzykami, realizatorami dźwięku. Album zawiera piosenki, które stworzył i współtworzył Marcin Kindla, będący również producentem płyty. Jest tam również pięć moich kompozycji. Bardzo się cieszę, że w przypadku dwóch piosenek udało się pozyskać do współpracy duet kompozytorów i producentów, jaki stanowią Jud Friedman i Allan Rich. Panowie tworzyli między innymi dla takich artystów jak Whitney Houston, Tina Turner, Rod Stewart czy Ray Charles.
Brzmienie płyty oparte jest o klasyczne instrumenty: bas, bębny, fortepian, gitary, organy Hammonda.
"Still Right Here" to płyta barwna w warstwie muzycznej i literackiej.
Co odczuwam po pracy nad tym krążkiem ?
SATYSFAKCJĘ !"

We Wrocławiu wystąpi zespół w składzie:
Krzysztof Kiljański - wokal
Artur Lesicki - gitara
Marcin Kindla - gitara
Bartosz Szetela - bass
Rafal Karasiewicz - keyboard
Mariusz Mocarski - perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Krzysztof Kiljański - Still Right Here

Bardzo kameralny koncert w klimatycznym otoczeniu .

Polecane z kategorii koncert