koncert

LIPALI akustycznie

koncert

LIPALI akustycznie

LIPALI akustycznie - Bilety na koncert

Lider zespołu Tomek „Lipa” Lipnicki przewinął się przez parę znanych składów (SHE i Skawalker), ale tak naprawdę jego kariera zaczęła się w 1992 roku po założeniu Illusion. Tylko Hey odniósł w latach 90. podobny sukces, ale to Illusion dysponowało armią bezwarunkowo oddanych zespołowi fanek i fanów. To właśnie Lipnicki wyciągnął polskiego hard rocka z porośniętej siwymi glonami kałuży, wprowadzając go swoimi gitarowymi riffami i niepowtarzalnym wokalem w nową erę. Zespół nie uległ pokusie odcinania kuponów i po wydaniu piątego krążka i pożegnalnym koncercie w 1999 roku zawiesił działalność.

Czując muzyczny głód, „Lipa” już wiosną 2000 roku wydał solowy album „Li-pa-li” z udziałem m.in. Tymona Tymańskiego, zawierający muzykę wyraźnie transową, lekko psychodeliczną, momentami wręcz jazzującą. Był to jednak jednorazowy odskok. W 2003 roku do Tomka dołączyli basista Adrian „Qlos” Kulik i perkusista Łukasz „Luk” Jeleniewski. Rok później ukazała się pierwsza płyta grupy Lipali - „Pi”. Był to swoisty powrót do źródeł - materiał osadzony w stylistyce stricte rockowej, pełen szacunku dla klasyki gatunku. Z kolei na wydanej w 2007 roku płycie „Bloo” pojawili się zaskakujący goście - Leszek Możdżer i hip-hopowa grupa Afront, którzy jednak z łatwością wtopili się w surową estetykę zespołu. W 2009 roku ukazał się trzeci album Lipali „Trio”, grupa intensywnie koncertowała, jeżdżąc po całej Polsce i kończąc rok trasą Eska Rock Tour.

W 2011 roku Lipali ponownie zaskoczyło publiczność, wydając akustyczne DVD pod tytułem „Akustyk Live". W Teatrze Palladium zarejestrowano materiał, który swoją premierę miał 21 czerwca 2011 i został bardzo ciepło przyjęty. Na wydanie regularnego materiału fani musieli czekać ponad trzy lata od wydania „Trio”. Płyta, na której znalazło się 11 nowych kawałków, otrzymała tajemniczy tytuł „3850”. Zespół ewoluował, zachowując jednak wszystko, co stanowiło o jego charakterze: rockowy szpon i bezkompromisowość tekstów „Lipy”. W 2015 roku do Lipy, Qlosa i Luka dołączył Roman Bereźnicki. Już w czteroosobowym składzie zespół nagrał „Fasady”, najdojrzalszą i najbardziej urozmaiconą płytę w swojej karierze. .

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje LIPALI akustycznie

Rewelacja
Najgro 28.10.2017 11:37
Jak zwykle było FANTASTYCZNIE !!!!

Polecane z kategorii koncert