koncert

L.U.C. "39/89. Zrozumieć Polskę"

koncert

L.U.C. "39/89. Zrozumieć Polskę"

L.U.C. "39/89. Zrozumieć Polskę" - Bilety na koncert

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online

„39/89. Zrozumieć Polskę” to poruszający projekt L.U.C.-a, rapera, kompozytora, producenta i performera, który swoją premierę miał 17 września 2009 rok, w 70. rocznicę wkroczenia wojsk radzieckich na terytorium Polski – tzw. IV rozbioru Polski, dokonanego przez ZSRR i hitlerowskie Niemcy. L.U.C. połączył ze sobą elementy muzyki filmowej, kameralnej, jazzowej, konkretnej i elektronicznej, tworząc z niej tło dla głosów najważniejszych aktorów XX-wiecznej historii Polski i Europy. Klamrą spinającą słuchowisko są dwie daty: rozpoczęcia II wojny światowej i upadku komunizmu w Polsce.

„Musimy pamiętać. Nie po to, by nienawidzić Rosjan czy Niemców, lecz by poprzez historię uczyć się lepiej decydować o przyszłości, a także by docenić ten piękny bajzel, w którym przyszło nam żyć” – mówi o swoim projekcie L.U.C.

To, co w wersji płytowej można określić jako nowatorskie słuchowisko, w formie koncertowej staje się multimedialnym spektaklem-koncertem z wykorzystaniem fragmentów kronik filmowych i z udziałem doskonałych instrumentalistów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje L.U.C. "39/89. Zrozumieć Polskę"

doskonała realizacja i organizacja:)
Fenomenalne! Świetna lekcja historii przy kapitalnej muzyce. Powinni ruszyć w tournee po Polsce i grać dla młodzieży szkolnej.:)
Wyrazista, ekspresyjna i bardzo ciekawa forma przedstawienia historii. Nam się podobało
Występ oceniam na 5. Nagłośnienie na 3, było znacznie za głośno i wielokrotnie muzyka zagłuszała fragmenty przemówień. Artystę i koncert bardzo polecam.
Wspaniały występ, solidna lekcja historii zobrazowana w wyjątkowy sposób.
L.U.C. jak zwykle na wysokim poziomie! Była to kolejna udana wizyta w Domu Kultury Kadr - miejsce z dobrą atmosferą i dobrą akustyką.
To był świetny spektakl! Powinien zobaczyć go każdy uczeń, ponieważ L.U.C podjął się trudnego zadania, ale przekazał historię bez nadęcia. Ten spektakl nauczy więcej niż niejedna lekcja.
To jeden z najlepszych Koncertów jaki miałam okazje oglądać na przestrzeni ostatnich.Przesłanie niesamowicie przejrzyste.Pokazano kawał historii Polski.Obyśmy tego nigdy nie musieli powtarzać.|Ludzie opamiętajcie się Polska jest najważniejsza a nie polityczne gierki.Wielki szacun dla wszystkich członków Zespołu i organizatorów Koncertu.Dziękuję
Czekam na kontynuację 89/19

Polecane z kategorii koncert