koncert

Ladies' Jazz Festival 2018 - Dorota Miśkiewicz featuring Miroca Paris

koncert

Ladies' Jazz Festival 2018 - Dorota Miśkiewicz featuring Miroca Paris

Ladies' Jazz Festival 2018 - Dorota Miśkiewicz featuring Miroca Paris - Bilety na koncert

Dorota Miśkiewicz ze specjalnym projektem Caminho para Evora 21 lipca Teatr Muzyczny, Ladies’ Jazz Festival 2018 Gdynia!

Dorota Miśkiewicz wspaniała polska wokalistka, współpracująca m.in. z Jerzym Wasowskim, Grzegorzem Turnauem, Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Cesarią Evora i całą swoją niezwykle umuzykalnioną znaną rodziną wystąpi ze specjalnym projektem poświęconym właśnie bosonogiej gwieździe z Wysp Zielonego Przylądka, nieodżałowanej Cesarii, na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni.
“W pewnym sensie to był najważniejszy moment w mojej biografii artystycznej” – wyznaje Dorota. “Cesaria to artystka z wyjątkową wrażliwością, muzykalnością, znana i podziwiana na całym świecie, nie tylko ze względu na muzykę, ale także osobistą historię, szacunek dla ludzi, zaangażowanie w problemy społeczne. To ważna postać. Nagrywałam i koncertowałam z Cesarią Evorą – takie słowa w biografii wiele znaczą.”. A pierwszy z tych koncertów miał miejsce przeszło 10 lat temu właśnie w Gdyni i nie jest przypadkiem, że projekt Caminho para Evora, stworzony z utworów Cesarii, skomponowanych dla Cesarii m.in. przez sławnego i niezwykle lubianego w Polsce Tito Paris oraz inspirowanych afrykańsko-karaibsko-brazylijskimi rytmami Capo Verde będzie stanowił trzon festiwalowego spektaklu Doroty Miśkiewicz i jej przyjaciół 21 lipca w teatrze Muzycznym w Gdyni. Nie zabraknie oczywiście również utworów specjalnie przygotowanych na ten wyjątkowy koncert.
Dorocie Miśkiewicz towarzyszyć będą: Miroca Paris – bratanek sławnego Tito, na instrumentach perkusyjnych, ale i zaśpiewa; wirtuoz gitary Marek Napiórkowski, który jest odpowiedzialny za warstwę kompozycyjną i produkcyjną wielu płyt Doroty; Tomasz Kałwak na syntezatorze, Robert Kubiszyn na basie i Robert Luty na perkusji.
Zapraszamy na ten gorący lipcowy koncert – 21.07.2018 Teatr Muzyczny w Gdyni. Bilety już w bileteriach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ladies' Jazz Festival 2018 - Dorota Miśkiewicz featuring Miroca Paris

To już czwarte moje spotkanie z Panią Dorotą i też pozostanie niezapomniane.Serdecznie dziękuję artystom, organizatorom, realizatorowi dźwięku i publiczności !Pozdrawiam !
Dobra atmosfera, miła obsługa, rewelacyjni muzycy,jednym słowem; dobrze spędzony czas. Dziękuję
super koncert. Dorota jest geniuszem muzycznym i następcą Urszuli Dudziak. Koncert był niesamowity. Dorota była zjawiskiem i śpiewała niesamowicie. Brak słów, żeby to opisać
było rewelacyjnie !
Wspaniały koncert na najwyższym poziomie wokalnym i instrumentalnym.

Polecane z kategorii koncert