koncert

Ladies' Jazz Festival by SEAT - Gaba Kulka i The Puppini Sisters

koncert

Ladies' Jazz Festival by SEAT - Gaba Kulka i The Puppini Sisters

Ladies' Jazz Festival by SEAT - Gaba Kulka i The Puppini Sisters - Bilety na koncert

Gaba Kulka – śpiewający architekt wnętrz, pianistka, piosenkarka, autorka tekstów, niespokojny duch polskiej estrady zauważany, nagradzany i hołubiony od kilku lat jako bezsprzeczny talent i dar od Boga. Laureatka „Mateusza”, Paszportu Polityki, Fryderyka, wokalistka roku 2010. Urodziła się w Warszawie w 1979r. Jest córką jednego z najznamienitszych skrzypów polskich, Konstantego Andrzeja Kulki.
Jej pierwsza płyta, zatytułowana Between Miss Scylla and a Hard Place, powstała w 2003 roku i została wydana domowym sposobem. W roku 2005 gościnnie wzięła udział w nagraniu płyty Food for Thought z coverami Iron Maiden, na której wykonuje piosenkę "22 Accacia Avenue".
Drugą płytę, Out, artystka nagrała w 2006 roku, a rok później album ten trafił do dystrybucji oficjalnie. Płyta Out nominowana była do nagrody muzycznej "Mateusz" przyznawanej przez radiową Trójkę. W 2008 roku otrzymała Brązowego Tukana za trzecie miejsce w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pracowała też z Reni Jusis przy jej szóstym albumie, Iluzjon cz. I, pisząc teksty i nagrywając wokale do kilku utworów.
Przełomem dla Gabrieli Kulki był rok 2009, kiedy to wiosną ukazała się jej trzecia płyta, Hat, Rabbit. Był to pierwszy jej album, którego dystrybucją zajęła się duża wytwórnia. Hat, Rabbit przyniósł piosenkarce szeroką popularność, w połowie października 2009 r. osiągając status złotej płyty. Zebrał też wiele pozytywnych recenzji, a pierwszy singel, "Niejasności", zdobył popularność w mediach. 23 sierpnia wykonała piosenkę "Marionetki" Czesława Niemena podczas koncertu poświęconego jego pamięci na Sopot Festival.
Od 27 września 2009 r., Gaba Kulka prowadzi autorską audycję "Gabofon" na antenie Polskiego Radia Euro.
30 września 2009 r. otrzymała "Mateusza" w kategorii "Wydarzenie" („za wielki talent, przebogatą muzyczną wyobraźnię i trójkowy gust objawione na płycie Hat, Rabbit będącej wydarzeniem 2009 roku”).
22 października 2009 r. ukazał się album Sleepwalk, nagrany przez Kulkę wspólnie z Konradem Kuczem.
Gaba wzięła również udział w nagrywaniu albumu Herbert, zawierającym wiersze Zbigniewa Herberta, śpiewane i recytowane przez znanych artystów. Płyta, w postaci płyty CD z dołączoną książką, ukazała się 29 października 2009 r., w 85. rocznicę urodzin poety, nakładem wydawnictwa Agora. W listopadzie 2009 r. odbyła się wspólna trasa koncertowa Trójka Tour, w której oprócz Gaby udział wzięli Czesław Śpiewa i zespół Dick4Dick.
Pod koniec listopada 2009 r., wokalistkę uhonorowano również nagrodą specjalną 6. edycji Europejskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej TransVOCALE, organizowanego we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach.
W grudniu 2009 r. Kulka została nominowana do Paszportu Polityki 2009 w kategorii „muzyka rozrywkowa”[. W lutym 2010 roku wydawnictwa Hat, Rabbit oraz Sleepwalk uzyskały nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii "album roku muzyka alternatywna", przy czym ten drugi album nominowano również w kategorii "produkcja muzyczna roku" (producent: Bogdan Kondracki). Sama artystka natomiast, otrzymała Fryderyka 2010 w kategorii "wokalistka roku".
15 maja 2010 ukazał się album grupy Baaba, Disco Externo, na którym znalazł się utwór "ThingsImNot (Over and Over)", do którego Gaba napisała tekst i go zaśpiewała.
Brzmienie Styl, który prezentuje, to połączenie jazzu, rocka, poezji śpiewanej oraz brzmień musicalowych i teatralnych. Sama wokalistka nazywa swoją muzykę progresywnym popem. We wszystkich utworach wykorzystywany jest fortepian. W swojej twórczości inspiruje się głównie muzyką Kate Bush oraz Tori Amos i do tych wykonawczyń jest często porównywana.

The Puppini Sisters to brytyjskie trio, w którego skład wchodzą: Marcella Puppini, Stephanie O’Brien i Kate Mullins. Zespół zaczął występować w 2004 roku, inspirowany muzyką jazzową i swing z lat 40. W 2005 podpisały umowę z Universal Classics and Jazz. Debiutanckim singlem The Puppini Sisters był Boogie Woogie Bugle Boy, cover przeboju The Andrews Sisters. Drugi album zespołu, The Rise and Fall of Ruby Woo, zawiera oryginalne kompozycje Puppini, O'Brien and Mullins. Obecnie grupa pracuje nad trzecim albumem, wypełnionym oryginalnymi kompozycjami. Będzie on nowocześniejszy z konkretnymi uderzeniami tanecznymi. Grupa pojawiła się w 2009 roku w specjalnym wydaniu Johnathan’a Creek „The Grinning Man” (zespół wykonywał swój singiel z 2007 roku „Spooky”). Grupa również występuje na ścieżkach dźwiękowych w serialach takich jak Greys Anatomy i Chuck. Zespół grał na Glastonbury Festival w 2009 roku 27 czerwca.
Pierwszy album zespołu, Betcha Bottom Dollar w 2007 roku osiągnął status Złotej Płyty za międzynarodową sprzedaż. A strona The Puppini Sisters wygrała nagrodę Cream of Yorkshire Gold Award w 2008 roku dla najlepszej strony internetowej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ladies' Jazz Festival by SEAT - Gaba Kulka i The Puppini Sisters

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert