koncert

Lao Che

koncert

Lao Che

Lao Che - Bilety na koncert

Lao Che, jeden z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce.
Muzyka Lao Che to połączenie różnych gatunków: rocka, elektroniki, funku i hip hopu. Na uwagę zasługują również wyjątkowe teksty Huberta Dobaczewskiego, które znalazły się w podręcznikach do języka polskiego dla szkół średnich.

Zespół Lao Che w październiku 2012 wydał piątka płytę; wszystkie jego krążki zdobywały uznanie fanów i krytyków.

Zespół koncertował także w Niemczech, Czechach, na Litwie oraz w Anglii, Irlandii i Irlandii Północnej.

"Gazeta Wyborcza", podsumowując rok 2005 w polskiej muzyce, uznała album za "wydarzenie numer 1". Robert Sankowski uzasadniał tę ocenę: "Zespół (...) uniknął banału, ale jednocześnie nie wpadł też w pułapkę patosu. Przełożył dramat 63 dni warszawskiego powstania na język muzyki rockowej zrozumiały dla współczesnego odbiorcy. Tym samym udowodnił, że takie tematy mogą być zarówno inspirujące dla popkulturowych twórców, jak i interesujące dla odbiorców ich twórczości". Krzysztof Varga na łamach "Dużego Formatu" (cykliczny dodatek do "GW") pisał: "To jest bez wątpienia pierwsza piątka polskich płyt rockowych ostatniego dwudziestolecia, może nawet pierwsza piątka, jeśli liczyć od czasów płyty numer jeden w historii polskiego rocka, a więc "czarnego" albumu Brygady Kryzys".

Słuchacze radiowej Trójki nadali "Powstaniu..." tytuł Albumu Roku.

We wrześniu 2008 roku za płytę "Gospel" zespół dostał od radiowej Trójki nagrodę "Mateusza 2008", uważaną za jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce.

W grudniu 2008 zespół otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. "Na uznanie zasługuje twórczość zespołu inspirowana tematami historycznymi związanymi z narodem polskim i jego dziejami, charakteryzująca się ciekawą i nietuzinkową oprawą muzyczną, która wnosi nową wartość do polskiej sceny muzycznej" - uzasadniono w werdykcie.

W sierpniu 2010 zespół otrzymał Nagrody m. st. Warszawy dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki.

We wrześniu 2010 teledysk do utworu "Życie jest jak Tramwaj" zdobył nagrodę za najlepszą animację na Festiwalu Filmów Yach w Gdyni.

W roku 2011 muzycy wyruszyli w trasę koncertową z zespołem Czesław Śpiewa; okazała się ona ogromnym sukcesem. W siedmiu koncertach wzięło udział ponad 8 tysięcy widzów. Ponadto Lao Che został zaproszony do udziału w trasie koncertowej "Męskie Granie", wspólnie z Voo Voo, Lechem Janerką, Leszkiem Możdżerem.

W lipcu 2012 zespół został odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

LAO CHE - Koncert pożegnalny

WYPRZEDANE

Recenzje Lao Che

No Lao Che, dla mnie jak zawsze rewelacja
Wspaniała atmosfera, świetna organizacja, bardzo pomocna, zaangażowana i sympatyczna obsługa. Klasa!
wszystko sprawnie i jak zawsze super zabawa na Lao Che
Dzyn Dzyn...Dziękujemy!!!! KONCERT niesamowity...
Muzycznie ok, ale kontakt z publicznością bardzo duży minus.
Super energia, fantastyczny koncert. Wielka szkoda ,że to koncerty pożegnalne.
Koncert genialny! Świetny dobór repertuaru, super aranżacje - ale to jest już znakiem rozpoznawczym Lao Che. Szkoda, że to trasa pożegnalna.
Kondycja zespołu, set lista i nagłośnienie na 5. Publiczność pod sceną też (oprócz jednej obszernej kobiety, która ciągle napierała z tyłu lub tworzyła mur 5 cm za moimi plecami, ograniczając ruchy - może czerpała z tego przyjemność (?) Minusy: krótko; jak na ostatni koncert nawet o wiele za krótko - chyba tylko 1 bis i koniec dobre 20 minut przed przydzielonym czasem...
Świetny koncert!!!
Rewelacja! Uwielbiam Lao Che i specjalnie przyjechałam na koncert z Gdyni. Każdy ich występ to duże wydarzenie. Tak było również i tym razem. Jak zwykle zespół pokazał wysoki poziom, a liczna publika nie zawiodła śpiewając z zespołem ich największe przeboje.
Wspaniałą impreza
Wszystko ok. Bardzo dobry koncert
To był świetny koncert, wybawiłem się setnie, zegarek pokazał ok. 7000 kroków więc nie przespałem go, Było naprawdę super, mam nadzieję że to jednak nie koniec bo była by wielka szkoda.
Laurka dla Lao Che za całokształt. Spięty lub ktoś z zespołu mógłby jednak, jeśli to koncert pożegnalny powiedzieć kilka zdań do wiernych Fanów :)
Koncert i obsługa imprezy świetne. WIELKI MINUS dla CCK Jordanki za niemożliwość płatności kartą za parowanie na terenie parkingu podziemnego we WSZYSTKICH kasach - obsługa niezorientowana. stracone około 30 minut na szukanie kasy, która obsługuje płatności bezgotówkowe (na poziomie -2 okazało się, że jest takie urządzenie, ale wiedział o tym pan, który wypuszczał samochody z poziomu -1, wszyscy inni twierdzili, że płatność jest możliwa tylko gotówką. ŻENADA!)
Świetny koncert! Świetny wykon, dobra oprawa muzyczna! Jedyny minus: jasne, rażące światła - 2 reflektory skierowane zbyt nisko prosto w stronę widowni oślepiały widzów.
Nie ma drugiego takiego zespołu! Dla mnie najlepsze koncerty (to mój trzeci Lao Che) na jakich byłam!
Koncert super, przestrzeganie reguł anty-covidowych - koszmar.
Świetny koncert,, pozostaje mały niedosyt, bo ostatni w tym składzie. Ale idziemy do przodu i czekamy na kolejne dawki energii w innych odsłonach!
Świetny koncert
Genialna muza, genialny występ, genialny zespół i straszna szkoda, że zawieszają współpracę
Po długim wyczekiwaniu w końcu koncert się odbył. Było świetnie. Super się bawiliśmy. Jak zawsze na lao che szkoda ze tak krótko …
Świetny koncert, Lao Che zagrało na najwyższym poziomie. Nagłośnienie i organizacja również zasługują na najwyższe uznanie. Brawo!!!!!
Świetny koncert! Lao Che w formie i mogli by tak rąbać jeszcze kilka płyt co najmniej. Ciekawe w którą stronę chłopaki pójdą jeśli decyzja o zawieszeniu działalności zespołu się utrzyma. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie akustyka w Jordankach - naprawdę fajna sala dla wymagających widzów. Pierwsze 3 utwory nagłośnieniowiec nie mógł dogadać się z mikrofonem Spiętego i salą, ale potem było już rewelacyjnie. Polecam!
Koncerty Lao Che to zawsze klasa sama w sobie. Szkoda, że to już koniec. Świetna organizacja imprezy.
Było fantastycznie!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert