koncert

Lech Janerka

koncert

Lech Janerka

Lech Janerka - Bilety na koncert

Lech Janerka - Bydgoszcz Sala MCK | Kupuj Bilety Online

Lech Janerka, wrocławianin, muzyk rockowy, kompozytor, basista, autor tekstów.
Na polskiej scenie rockowej pojawił się pod koniec lat 70. W 1979 roku założył zespół Klaus Mitffoch, z którym nagrał płytę Klaus Mitffoch (1985), dla wielu najważniejszy krążek w dziejach polskiej muzyki rockowej.
Ekspresją album dorównywał energii zespołów punk rockowych, charakteryzował się jednak znacznie bardziej rozbudowaną warstwą melodyjną i harmoniczną. Teksty odnosiły się do rzeczywistości PRL lat osiemdziesiątych, wiele z nich stanowiła zawoalowana krytyka panującego reżimu, a także wezwanie do walki. Album zwyciężył w ankiecie Magazynu Muzycznego wśród dziennikarzy na album trzydziestolecia i wśród czytelników Tylko Rocka na album lat 80.
Po odejściu z zespołu Lech Janerka wydał sygnowaną swoim imieniem i nazwiskiem Historię podwodną (1986). Następnie ukazały się płyty: Piosenki (1989), Ur (1991), Bez prądu (1993), Co lepsze kawałki (1993), Bruhaha (1994), Dobranoc (1996), Fiu fiu (2002), Plagiaty (2005).
Janerka jest również twórcą muzyki do filmów „Chce mi się wyć” Jacka Skalskiego i „Obcy musi fruwać” Wiesława Saniewskiego.
Lech Janerka odczarowuje świat melodyjnymi okrzykami i przemyślanymi frazami, zmieniając słowa piosenek w rytmiczne zaklęcia. W świecie tych słów dobrze wyczuwalny jest moment, chwila, rzeczywistość. To świat alternatywny i pełen życia, z nieskończoną energią buntujący się przeciwko szarej codzienności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

03.10.2020, 20:00 Sala MCK
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Recenzje

Fantastyczny koncert
Rewelacyjny koncert, warto było na nim być.
Koncert świetny Lech jak zawsze wysokie loty dobry kontakt z publicznością jedyny minus słabo działająca klimatyzacja albo jej brak i zbyt dużo ludzi
Rewelacyjny koncert!!!
Świetny występ, super zabawa. Dwie godziny prawdziwego rocka.
Świetny koncert,Lech ciągle Młody:-)))
Pan Janerka- ogromna profeska i świetny koncert!
Na Lecha można zawsze liczyć!!! Niezła dawka energii.
Doskonały koncert!:). Świetna organizacja zarówno pod względem (technicznym akustyka, oświetlenie ) jak również sympatyczna obsługa barmańska:)).
Są Artyści, których występu po prostu nie wypada recenzować. Byłem i nie żałuję! Panie Lechu najlepszego z okazji urodzin!
Jaka Nerka? 24.03.2018 10:55
Mega
Złoty 24.03.2018 10:07
Powiem krotko - OGIEŃ! Lech i kapela w świetnej formie.
asia7 30.10.2016 15:53
Był to drugi koncert Lecha Janerka na jakim byłem oba rewelacyjnie wykonane oraz bezbłędnie nagłośnienie to niespotykane w dzisiejszych czasach .DZIĘKUJĘ za takie widowisko .
Samolotxx 30.10.2016 11:39
Pełen profesjonalizm:))super koncert!!!

Polecane