Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Lombard

koncert

Lombard

Lombard - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Zespół Lombard istnieje na rynku muzycznym już ponad 25 lat, nagrał wiele płyt, na każdej z nich znajdują się dobrze znane i lubiane przeboje, zagrał tysiące koncertów, gromadząc na nich rzesze fanów. Liderem Lombardu jest Grzegorz Stróżniak, kompozytor wszystkich największych przebojów i większości utworów zespołu.

Lombard powstał w 1981 roku w Poznaniu, a jego korzenie sięgają formacji Vist, utworzonej przez absolwentów Studia Sztuki Estradowej - Małgorzatę Ostrowską, Wandę Kwietniewską, Grzegorza Stróżniaka i Andrzeja Sobolewskiego. W pierwszym składzie grupy - oprócz Ostrowskiej, Kwietniewskiej i Stróżniaka - znaleźli się Maciej Szymański, Jaremi Sajkowski, Maurycy Przybyłowicz i Krzysztof Kuźniak. Po nagraniu pierwszej płyty i wielu przetasowaniach personalnych w 1982 roku ustalił się skład zespołu, z Małgorzatą Ostrowską jako wokalistką.

Największe hity grupy to utwory z lat 80. - "Przeżyj to sam", "Szklana pogoda", "Adriatyk, ocean gorący", "Dwa słowa, dwa światy", "Gołębi puch", "Taniec pingwina na szkle" czy "Ostatni taniec". Od czasu debiutanckiego albumu "Śmierć dyskotece!" (1983), zespół wydał w sumie prawie 20 płyt - analogowych, kaset i kompaktów.

W początku lat 90. Małgorzata Ostrowska opuściła zespół, co w efekcie doprowadziło do chwilowego rozpadu formacji. Przerwa w działalności trwała do listopada 1993 roku, kiedy Stróżniak podjął próbę reaktywowania grupy w starym składzie, co jednak zakończyło się niepowodzeniem. Powstała natomiast nowa mutacja Lombardu, używająca oficjalnej nazwy Lombard Group. W roku 1996 Małgorzata Ostrowska powróciła do zespołu i pozostała w nim przez 3 lata. W roku 1999 zastąpiła ją Marta Cugier.

W roku 2000 ukazał się album "The Best - Przeżyj to sam", przygotowane z okazji 20-lecia istnienia zespołu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Lombard

Bardzo fajny extremalnie kameralny koncert Lombardu. Kilka starych dobrych kawałków podczas których nogi same skaczą. Do tego promocja nowych utworów ale też fajnych w rockowym klimacie. Świetna gitara prowadząca! Ogólnie super !
MaX 09.11.2015 10:14

Polecane z kategorii koncert