koncert

Lombard

koncert

Lombard

Lombard - Bilety na koncert

Zespół Lombard istnieje na rynku muzycznym już ponad 25 lat, nagrał wiele płyt, na każdej z nich znajdują się dobrze znane i lubiane przeboje, zagrał tysiące koncertów, gromadząc na nich rzesze fanów. Liderem Lombardu jest Grzegorz Stróżniak, kompozytor wszystkich największych przebojów i większości utworów zespołu.

Lombard powstał w 1981 roku w Poznaniu, a jego korzenie sięgają formacji Vist, utworzonej przez absolwentów Studia Sztuki Estradowej - Małgorzatę Ostrowską, Wandę Kwietniewską, Grzegorza Stróżniaka i Andrzeja Sobolewskiego. W pierwszym składzie grupy - oprócz Ostrowskiej, Kwietniewskiej i Stróżniaka - znaleźli się Maciej Szymański, Jaremi Sajkowski, Maurycy Przybyłowicz i Krzysztof Kuźniak. Po nagraniu pierwszej płyty i wielu przetasowaniach personalnych w 1982 roku ustalił się skład zespołu, z Małgorzatą Ostrowską jako wokalistką.

Największe hity grupy to utwory z lat 80. - "Przeżyj to sam", "Szklana pogoda", "Adriatyk, ocean gorący", "Dwa słowa, dwa światy", "Gołębi puch", "Taniec pingwina na szkle" czy "Ostatni taniec". Od czasu debiutanckiego albumu "Śmierć dyskotece!" (1983), zespół wydał w sumie prawie 20 płyt - analogowych, kaset i kompaktów.

W początku lat 90. Małgorzata Ostrowska opuściła zespół, co w efekcie doprowadziło do chwilowego rozpadu formacji. Przerwa w działalności trwała do listopada 1993 roku, kiedy Stróżniak podjął próbę reaktywowania grupy w starym składzie, co jednak zakończyło się niepowodzeniem. Powstała natomiast nowa mutacja Lombardu, używająca oficjalnej nazwy Lombard Group. W roku 1996 Małgorzata Ostrowska powróciła do zespołu i pozostała w nim przez 3 lata. W roku 1999 zastąpiła ją Marta Cugier.

W roku 2000 ukazał się album "The Best - Przeżyj to sam", przygotowane z okazji 20-lecia istnienia zespołu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Lombard

Bardzo fajny extremalnie kameralny koncert Lombardu. Kilka starych dobrych kawałków podczas których nogi same skaczą. Do tego promocja nowych utworów ale też fajnych w rockowym klimacie. Świetna gitara prowadząca! Ogólnie super !

Polecane z kategorii koncert