koncert

Los Colores Del Flamenco - Danza del Fuego

koncert

Los Colores Del Flamenco - Danza del Fuego

Los Colores Del Flamenco - Danza del Fuego - Bilety na koncert

Los Colores Del Flamenco - Danza del Fuego | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Historia zespołu Danza del Fuego rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy pod tą nazwą skupiła się grupa muzyków zafascynowanych sztuką flamenco. Założycielem i menedżerem zespołu jest Sławomir Dolata - jeden z pierwszych gitarzystów flamenco w Polsce. Przez kilkanaście lat swojego istnienia
zespół koncertował w kraju i za granicą, w różnych składach, współpracując z artystami flamenco z Polski, Hiszpanii, Czech i Słowacji. Grupa wystąpiła obok znanych artystów flamenco jak Juan Polvillo, Rafael Cortes, Rafael de Huelva, Tomatito, Canizares, Maria Serrano, Carmen Segura, Teo Barea Munoz oraz grupa Agustito.

Muzyka, którą tworzy grupa, jest ich własną wizją flamenco, powstałą na bazie tradycyjnej sztuki Cyganów z Andaluzji, jazzu, muzyki latynoskiej i orientalnej. W programie zespołu znajdują się tradycyjne i znane formy flamenco, jak również własne kompozycje i aranżacje. Muzycy Danza del Fuego sięgają do wschodnich korzeni flamenco, skłaniając się przy tym ku tradycyjnym formom i znanym motywom muzycznym, nie rezygnując jednocześnie z nowoczesnych elementów będących wyznacznikiem naszych czasów.

Dziś zespół, oprócz działalności koncertowej, zajmuje się prowadzeniem kursów gitarowych i warsztatów tanecznych.

W Dworze Artusa nie tylko wysłuchamy najbardziej sztandarowych przykładów muzyki flamenco, ale także będziemy mogli podziwiać wielki kunszt tańca jaki zaprezentuje Dorota Dzięcioł, tancerka, wokalistka i członkini zespołu. Dla wszystkich kochających hiszpańską kulturę ten koncert jest pozycją OBOWIĄZKOWĄ!

Wystąpią:

Dorota Dzięcioł - taniec, kastaniety, śpiew, flet

Monika Szala -skrzypce

Sławomir Dolata- gitara flamenco ,śpiew

Roman Mendez - gitara basowa, cajón, śpiew, palmas

Dawid Cholewiński - instrumenty perkusyjne, cajón, palmas

Marcin Pawlik - flet, saksofon

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Bardzo ciekawa opcja dla lubiących muzykę i taniec. Polecam, zarówno fanom Flamenco jak i tym, którzy chcieliby się dopiero zaznajomić.

Polecane