koncert

MUSIC OF BUENA VISTA - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz

koncert

MUSIC OF BUENA VISTA - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz

MUSIC OF BUENA VISTA - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz - Bilety na koncert

MUSIC OF BUENA VISTA - karnawałowa fiesta kubańska w Starym Klasztorze!

Klub Stary Klasztor zaprasza na karnawałowe spotkanie z kubańską muzyką!
W piątek 28 stycznia w Sali Gotyckiej przed wrocławską publicznością zaprezentuje się ROLAND ABREU & THE CUBAN LATIN JAZZ w projekcie MUSIC OF BUENA VISTA z gościnnym udziałem YAREMI KORDOS – znakomitej wokalistki rodem z Hawany. W samym środku zimy przeniesiemy się na gorącą i pulsująca muzyką Kubę!

Music of Buena Vista to ogromna dawka muzyki rodem z Kuby, muzyki, która ekscytuje, zachwyca i jest pełna pasji. Jeśli z wypiekami na twarzy oglądaliście film Buena Vista Social Club i cenicie sobie muzyczne wydarzenia, które sprawiają radość, są pełne żaru i namiętności to The Cuban Latin Jazz zaprezentuje wam to co kochacie! Niepowtarzalni muzycy, którzy grali u boku gwiazd legendarnego projektu Buena Vista Social Club i zmysłowi tancerze tworzą wyjątkowe przedstawienie pełne karaibskich rytmów. Podczas koncertu usłyszymy brzmienia kubańskie – rumbę, son, mambo, danzon i cha cha cha.

Pierwszy koncert zagrali w 2017 roku na Ukrainie. To była spontaniczna sytuacja, jednorazowy występ, ale wyszło inaczej. Zespół tworzą kontrabasista Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak, urodzony na Kubie muzyk, który trafił do Wrocławia na studia na Akademii Muzycznej, gdzie studiował klasykę. Z kolei z Ukrainy pochodzi saksofonista Taras Bakovsky, który grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Pianista Paweł Kukuła zaczynał w Grudziądzu, trafił do Warszawy i w końcu na wrocławską Akademię Muzyczną. Czwartym muzykiem The Cuban Latin Jazz jest perkusista Dominik Jaske. Zespół zdobył nagrodę Grand Prix Złotego Krokusa,  II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018 i Tarnów Jazz Contest, oraz III Miejsce w Blue Note Poznań Competition  i został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Kulturalnej Warto 2018. The Cuban Latin Jazz to pełna energii fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej i kubańskich rytmów.

Gościnnie podczas koncertu wraz z zespołem The Cuban Latin Jazz wystąpi fenomenalna Yaremi Kordos – znakomita wokalistka rodem z Hawany, otoczona muzyką od najmłodszych lat, koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo i Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykła barwa głosu to wyjątkowy dodatek do projektu.

28.01.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Karnawałowa Fiesta Kubańska
MUSIC OF BUENA VISTA
miejsca siedzące: 60 zł - I pula
miejsca stojące: 45 zł - I pula

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Wrocław

Recenzje i opinie: MUSIC OF BUENA VISTA - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz

Cudownie:)

Polecane z kategorii koncert