koncert Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk z Zespołem Psychodancing

koncert Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk z Zespołem Psychodancing

Maciej Maleńczuk z Zespołem Psychodancing - Bilety na koncert

Zapraszamy na zaskakujący i wyjątkowy koncert Macieja Maleńczuka z Zespołem Psychodancing, na którym artysta wykona największe przeboje z płyty Psychodancing, Psychodancing 2, Yugopolis oraz utwory z najnowszej płyty – Tęczowa Swasta, które powodują mocną reakcję widzów .

Maciej Maleńczuk (właściwie Mirosław Maciej Maleńczuk) – wokalista, instrumentalista, poeta, kompozytor, autor tekstów.
Zanim stał się artystą popularnym na początku swojej twórczości był określany mianem „barda Krakowa”. Jego pierwsze kompozycje i artystyczne wykonania utworów początkowo utrzymane były w stylistyce bluesowej. Śpiewał bluesa, pisał wiersze, które drukował w słynnym „Brulionie”. Swój repertuar najczęściej prezentował jako muzyk uliczny grający na ulicach Krakowa, Warszawy, Poznania i innych polskich miast.

W 1986 roku Maciej Maleńczuk dołączył do zespołu Püdelsi. Grupa występowała między innymi na festiwalu w Jarocinie, a utwór w ich wykonaniu pt. „Rege – kocia muzyka” stał się jednym z przebojów festiwalu. Na pierwszej płycie zespołu Püdelsi pt. „Bela pupa” (1988 rok) Maciej Maleńczuk wykonał tylko dwa utwory.
W 1993 roku Maciej Maleńczuk założył trio - Homo Twist i już rok później ukazała się pierwsza płyta tego zespołu pt „Cały ten seks”, a teksty Maleńczuka wcześniej prezentowane przez artystę na ulicach miast, na płycie zyskały rockową oprawę.
W 1995 roku zespół Püdelsi wznowił działalność z Maleńczukiem jako jedynym wokalistą i nagrał utwory, które ukazały się na dwóch kolejnych płytach – „Viribus Unitis” (1996 rok) i „Narodziny Zbigniewa” (1997 rok). Następny album pt. „Psychopop” został wydany w 1999 roku, zaś kolejna płyta Püdelsów pt. „Wolność słowa” wydana w 2003 roku zyskała status złotej. Rok później zespół wydał składankowy album pt. „Jasna strona”, oraz DVD pt. „Wolność słowa” z teledyskami zespołu. W tym czasie, w 1996 roku ukazała się płyta Homo Twist zatytułowana „Homo Twist”. Rok później została wydana kolejna płyta pt. „Moniti Revan”.
W 1998 roku Maciej Maleńczuk wydał pierwszą solową płytę z piosenkami granymi kiedyś na ulicach. Album nosi tytuł „Pan Maleńczuk”.

W 2000 roku odbyła się pożegnalna trasa koncertowa zespołu Homo Twist, podczas której zostały zarejestrowane utwory na płytę live. Po zakończeniu koncertów zespół został rozwiązany. Rok później Maciej Maleńczuk nagrał drugą solową płytę wykorzystując do tego komputer. W 2002 roku ukazał się album Maleńczuka pt. „Ande La More” oraz płyta koncertowa zespołu Homo Twist pt „Live After Death”.
W 2005 roku nastąpiła reaktywacja zespołu Homo Twist, od wiosny zespół wiele koncertował, a 31 października ukazała się płyta pt. „Demonologic”. W tym samym roku Maciej Maleńczuk wydał kolejny solowy dwupłytowy album live zatytułowany „Proste historie” z piosenkami zarejestrowanymi podczas koncertów.
W 2007 roku Maciej Maleńczuk obok koncertów solowych wziął udział w dwóch projektach muzycznych. Pierwszy – „Yugopolis”, zgromadził czołowych polskich artystów wykonujących piosenki słynnej bałkańskiej grupy Parni Valjak, drugi – „Koledzy” – duet Maleńczuka z Waglewskim i wydanie płyty pod tym samym tytułem. Płyta osiągnęła status platynowej. W czerwcu tego samego roku miało premierę nowe, koncertowe przedsięwzięcie – Psychodancing. Po reaktywacji zespołu Homo Twist 21 marca 2007 roku ukazała się druga płyta tego zespołu, a 3 listopada pierwsza płyta projektu „Psychodancing”. Niedługo po premierze album „Psychodancingu” osiągnął status platynowej płyty.
Rok 2008 jest dla Macieja Maleńczuka rokiem koncertów „Psychodancing-u i Homo Twist”. Na festiwalu TOPTrendy projekt duetu Maleńczuk-Waglewski pt. „Koledzy” zajął III miejsce. W tym samym roku Maciej Maleńczuk wziął udział w wielu artystycznych wydarzeniach m.in. „Legnica Cantat Superstars”, „Jest dobrze – piosenki niedokończone”, „Maj niezależnych”, „Nowe brzmienie Jana Kaczmarka”. Z każdego z tych wydarzeń powstały nagrania płytowe.
1 kwietnia 2009 roku Maciej Maleńczuk zawiesił działalność zespołu Homo Twist. 12 maja piosenka pt. „Niewiele ci mogę dać (na próżno wypłakujesz oczy) w wykonaniu Macieja Maleńczuka i „Psychodancing-u” zdobyła I miejsce i nagrodę im. Karola Musioła na 46 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a 2 listopada ukazał się drugi album „Psychodamcing-u” pt. „Alchemia piosenki”. W tym samym roku Maciej Maleńczuk wziął udział obok Grzegorza Markowskiego, Piotra Wróbla, Olafa Deriglasoffa i Pawła Mąciwody jako gość na albumie zespołu WU-HAE pt. „Opera Nowohucka”.

Nominacje i nagrody dla Macieja Maleńczuka:
W 2002 roku Maciej Maleńczuk został Laureatem Yach na „Yach Film Festiwal 2002” w kategorii Najlepsza Kreacja Aktorska za teledysk „Wolność słowa” w wykonaniu zespołu Püdelsi.
W 2010 roku Maciej Maleńczuk został nominowany do nagrody „Yach Film Festiwal 2010”
w kategoriach Grand Prix i Kreacja aktorska w utworze pt. „Synu” - wykonawcy: Hasiok&Maciej Maleńczuk.
W 2011 r Artysta został odznaczony przez Ministra Kultury brązowym medalem Gloria Artis

To nie jedyne nominacje i nagrody dla Macieja Maleńczuku. Artysta był wielokrotnie nominowany a także otrzymał nagrody Fryderyk.

Nominacje do nagrody Fryderyk:
w 1996 roku w kategoriach: Autor roku, Wokalista roku,
w 1997 roku w kategorii Autor Roku,
w 2003 roku w kategorii Wokalista roku oraz razem z Franzem Dreadhunterem w kategorii Autor roku,
w 2006 rok w kategoriach: Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna i Album Roku Piosenka Poetycka za płytę Maciej Maleńczuk&Consort pt. „Cantigas De Santa Maria” (Warner Music Poland), Projekt graficzny: Eva Maleńczuk; Szymon Seweryn,
w 2008 rok w kategoriach: Autor roku, Wokalista roku, Wideoklip roku, Piosenka roku, Album roku Pop za płytę Maleńczuk & Waglewski pt. „Koledzy” (Agora S.A.) Reżyser videoklipu: Yach Paszkiewicz,
w 2009 roku w kategorii Wokalista roku,
w 2010 roku w kategoriach: Wokalista roku, Autor roku za album roku Pop Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing pt. „Psychodancing 2”

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Maciej Maleńczuk z Zespołem Psychodancing

Koncert bardzo dobry jak zwykle autentyczny z krwi i kości Maleńczuk , dał z siebie wszystko, zaśpiewał na 150 %, koncert bardzo mi się podobał
Pozytywna
od lat jesteśmy wielbicielami talentu Pana Macieja Maleńczuka i Zespołu Psychodancing. Doskonały spektakl. Gratulujemy i czekamy na następne.
Koncert był BOSKI jak sam Maciej.
Ciekawy repertuar,dobry i atrakcyjny występ.
Super koncert, zajebiste instrumentarium Gość zyskuje 1000% przy blizszym poznaniu, profesjonalny vocal do oczywiście wyboru gatunku. Same superlatywy mam kolejnego idola z multi instrumentalistami na światowym poziomie Gitarzysta mega super , bas pierwsza klasa, perkusja myślę że John Bohnam nie powstydziłby się, klawiszowiec polski LORD. Za mało show i oprawy scenicznej ale zdaję sobie sprawę że to tylko tourne po biednym kraju co pokazuje cena 50 zł za bilet to idealny deal. Perfekcyjny mix stylów myzycznych od " dancing- do kotleta" przez heavy rock and roll do techno - POZIOM MASTER MALEŃCZUK 100 Lat
marek1201 19.04.2015 10:57
Występ super.
kazimierz 19.04.2015 10:52
Rewelacyjny koncert! Baaaardzo chętnie poszłabym jeszcze raz.
Koncert Maleńczuka Super Bardzo Nam Się Podobał:-)
Fantastyczny koncert! Świetny repertuar, doskonała muzyka, żadnych playbacków, boski głos Maleńczuka i specyficzny, cięty język - to może wróżyć tylko sukces!
Rewelacyjny koncert, świetna organizacja
Fachowa obsłucha, super koncert
Występ ciekawy,dynamiczny.Publiczność wspaniale się bawiła.
Maleńczuk ma klasę samą w sobie. Stworzył atmosferę (pomimo, że, jak sam się wyraził - trudno o nią w takiej sali). Bo sala naszej filharmonii, niestety jej nie ma. Ma za to wspaniałą akustykę, która dodała splendoru tego, co się w niej działo... A Maleńczuk? No cóż, jest świetnym obserwatorem życia, socjologiem. To, co widzi - wyśpiewuje. A przy tym robi to, odkrywając swoje wnętrze w sposób... chłopięcy. Jest w tym co robi - bardzo szczery... Zespół? Najwyższa półka. Zwłaszcza gitara solowa.
bardzo dobra
Dzień dobry! Koncert Maleńczuka był na wysokim poziomie. Oświetlenie i dźwięk znakomicie się uzupełniały. Maciej Maleńczuk stworzył nie tylko koncert, ale nazwałabym to widowiskiem czy spektaklem. Głos artysty jest niesamowity. Sam zespół również mnie zachwycił. Publiczność dobrze się bawiła.
Przednia zabawa. Urocze 2 godziny, mimo, że czasami było za głośno.
Koncert rewelacyjny - najlepszy koncert polskiego wykonawcy na jakim byłam ;, Maleńczuk jak zawsze klasa
Pan Maleńczuk ma w doopie to co robi:(
Godne polecenia, nawet dla osób którym może wydawać się, że nie słuchają tego typu muzyki. Jeszcze raz koncert polecam w 100%
Bardzo, bardzo udany koncert
Klasa Q+ . Maciek jest wielką osobowością artystyczną, trubadurem ulicy, którego teksty są tak fantastyczne, bo zna tematy z autopsji, o których śpiewa. Artysta wielkiej klasy dla nas. Szkoda tylko,że nie stworzono możliwości zakupu płyt z autografem Artysty. Byłaby to frajda wieńcząca wspaniały koncert. Dzięki - Maciek- za wspaniałą muzykę, teksty, Twoje aktorstwo i super wykonanie głosem, po którym "ciary" przechodzą.Wielki szacun dla muzyków. Tyle wrażeń na raz !!! Chętnie powrócę na salę , aby Was znowu posłuchać. Wracajcie w nasze strony!!
Maciek klasą samą w sobie jest..może trochę zdziwaczał i wszystkim chce dokopać..ale z pomoca gości z Psychodancing występ nie z tej ziemi...
Występ bardzo dobry. Byliśmy z zoną zadowoleni. Szkoda, że takich występów w mniejszej sali w Lesznie jest tak mało
Koncert w wykonaniu zespołu Pana Maleńczuka zrobił na mnie i mojej Małżonce niesamowite wrażenie. Artysta wraz z zespołem dali z siebie maksimum możliwości.
Świetny koncert, bilety zakupione bez problemu.. Polecam!!
Super koncert! 100% zadowolenia
Dźwięk instrumentów zagłuszał wykonawcę w niektórych utworach trudno było zrozumieć tekst:(
występ średni, 90 zł to chyba ciut za dużo jak za taki poziom. Spóźnienie 30 min, wyjście bez pożegnania, awaria zasilania przed końcem koncertu. Dramatu nie było ale szału też nie.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert