koncert Magda Umer

Magda Umer - Recital

koncert Magda Umer

Magda Umer - Recital

Magda Umer - Recital - Bilety na koncert

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez Nią piosenki stały się wręcz przebojami. W recitalu usłyszymy utwory z płyt Noce i sny, Wciąż się na coś czeka oraz piosenki – wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej: Już szumią kasztany, Oczy tej małej i O niebieskim pachnącym groszku. Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005) Magda pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu. Tworzy z nich spektakl. W recitalu artystce towarzyszy współpracujący z nią od wielu lat pianista Wojciech Borkowski.
Magda Umer jest nie tylko pieśniarką. Wyreżyserowała wiele wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich. W wielu z nich m.in. Zimy żal (1989), Big Zbig show (1992), Kobieta zawiedziona z Krystyną Jandą (1994), Mężczyźni mojego życia (1995), Zielono mi (1997), Marlena (1999), Młynarski czyli trzy elementy (Teatr Ateneum 2003), czy we wspólnym przedsięwzięciu z Andrzejem Poniedzielskim Chlip hop (2006), współtwórcą muzycznym był Wojciech Borkowski, ktory towarzyszy Jej nieprzerwanie od 37 lat.

W roku 2019 artystka obchodziła 50 rocznicę swojej pracy na scenie.

Od kiedy dowiedziałam się, że moich płyt słucha, nierozumiejący słowa po polsku, profesor Peter Russell z Nowej Zelandii, poważniej traktuję moje nucenie. Pan profesor słyszy tam także uśmiech, a to przecież międzynarodowy środek wyrazu. Uśmiecham się do państwa po polsku i we wszystkich językach świata! (Magda Umer)

Od dawna wiedziałam, że istnieje na świecie stworzenie zielonookie jak Magda Umer. (…) Szepcząc swym ekspresjonistycznym szeptem i świdrując seledynowym spojrzeniem, Magda potrafi wywołać u publiczności – zarówno młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej skupienie graniczące niemal z hipnozą. Miałam do czynienia z wieloma wykonawcami i wiem, że tego daru nikt inny nie posiadł… Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą. (Agnieszka Osiecka)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Magda Umer - Recital

Wspaniałe wydarzenie. Wzbudziło we mnie szereg różnych emocji, które towarzyszyły mi także po nim. Piekne. Powodujące wzruszenie. Cieszę się że mogłam tam być...
Najlepszy koncert, magicznie!
jestem wzruszony występ świetny Pani Magda w formie brakowało mi jedynie interpretacji wierszy Leśmiana które w wykonaniu Pani Magdy nie mają sobie równych.Dziękuję za zaproszenie po występie za kulisy i krótką rozmowę .Dwadzieścia trzy lata temu mówiąc Pani Magdzie że ją kocham nie kłamałem.
super, bardzo klimatyczny występ
Wspaniały recital, niesamotny atmosfera która tworzy Magda Umer i klimatyczne miejsce z przepyszna kuchnia! Wszystko na najwyższym poziomie! Super przeżycie na wieczorna porę.
Świadomi własnego talentu :)
Piękny występ. Dziękujemy Pani Magdzie i Panu Wojciechowi. Tym razem temperatura w pomieszczeniu była idealna, był przewiew i czułyśmy się bezpiecznie (na IRA niedawno było za gorąco, klimatyzacja była wyłączona, co powodowało, że wszyscy bardzo się pocili, powietrze stało). Wydaje się, że warto rozstawić jeszcze mocniej krzesełka przed sceną. Stoliki były w idealnej odległości. Było przyjemnie i bezpiecznie
Koncert był na najwyższym poziomie, ale przygotowanie sali - krzesła ciasno obok siebie, brak miejsca na nogi, duszno i gorąco - jak na te czasy i cenę biletu, skandalicznie niski standard. Nie chcieliśmy, żeby Pani Umer grała nam 'do kotleta', stąd nasza decyzja o kupieniu biletów w rzędach widowni. Siedzieliśmy ściśnięci jak sardynki, spoceni i niecierpliwi, co przeszkadzało w percepcji koncertu. Jeśli nie będę musiała, nigdy tam nie wrócę.
Żmigrocka 02.06.2019 17:34
Przepiękny koncert !!!!!!
Cudny występ. Wspomnienia, łza się kręci w oku. Żona zachwycona.
Koncert świetny, na wysokim poziomie co jest pewne w przypadku pani Umer: prowadzenie dyskretne. trochę za ciasno postawione krzesła w części teatralnej. Jestem bardzo zadowolona
Wspaniale ,jak zwykle.Poczucie humoru połączone z cudownymi tekstami.
Magda Umer w wielkiej formie, śpiewa piękną polską poezję. Intymny, czarowny , momentami wzruszający wieczór i prezentacja tego, co w polskiej kulturze najlepsze i na najwyższym poziomie. Bardzo mi tego w dzisiejszej koszmarnej codziennościi brakuje
słucham Magdy Umer od lat; jest urzekająca ; ważna postać w nurcie poezji śpiewanej
Piekny koncert. Pani Magda wspaniala.
Cudna poetycka uczta ❤️
piękny koncert, profesjonalnie przygotowany
Niezwykły koncert Magdy Umer w wilanowskiej Kuźni. Artystka nie podlega ocenie (byłoby to niestosowne). Jest zjawiskowa, totalna, charyzmatyczna, delikatna, wzruszająca i mądra. Doświadczyliśmy wielu niezwykłych wrażeń. Bardzo dziękujemy pani Magdzie Umer, panu Wojciechowi Borkowskiemu (fortepian) oraz organizatorom za możliwość skosztowania tego zjawiska.
wspaniały, wzruszający, porywający koncert!!! Tak cudownie "zgranych" profesjonalistów rzadko można usłyszeć.
Stworzyła wspaniałą atmosferę, przeniosła mnie do świata poezji, świtne anegdoty i wspomnienia Piotr
Magda Umer jest wspaniała
Pani Magda przeniosła nas w krainę emocji i uniesień, w inną rzeczywistość. Oby częściej w Kuźni, prosimy, zawsze przyjdziemy na spotkanie z tą niezwykłą Artystką.
Pani Magda Umer wspaniała w swoim 70tym roku życia. Pełen zachwyt, organizacja bez zarzutu. Oby częściej.
Wspaniały koncert
PERFEKCYJNA OBSŁUGA
wspaniały wieczór, atmosfera jaką stworzyła Pani Magda. trochę za duży ścisk w rzędach
Cudowny wieczór liryczny. Wspaniała kameralna atmosfera .
super koncert
Bardzo udany wieczór , klimatyczny , p. Magda co oczywiste , to artystka z bardzo WYSOKIEJ PÓLKI !! takich nam trzeba ............................

Polecane z kategorii koncert