koncert

Ethno Jazz Festival: Marcin Kydryński prezentuje: LUCIBELA

koncert

Ethno Jazz Festival: Marcin Kydryński prezentuje: LUCIBELA

Ethno Jazz Festival: Marcin Kydryński prezentuje: LUCIBELA - Bilety na koncert

Marcin Kydryński prezentuje: Lucibela (Wyspy Zielonego Przylądka)

Marcin Kydryński oraz Ethno Jazz Festival zapraszają na pierwszy we Wrocławiu koncert wschodzącej gwiazdy z Wysp Zielonego Przylądka.

Lucibela, czyli Laco Umbilical zaśpiewa 5 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze w ramach jesiennej edycji Siesty w Drodze.

"Nie ulega wątpliwości, że mamy przed sobą jeden z największych talentów dekady. Pierwszy album – Laco Umbilical zwiastuje lata olśnień i wzruszeń.

Jesteśmy szczęśliwi i dumni, mogąc zaprezentować w Polsce głos, który wkrótce zachwyci cały świat.

Powiedzieć, że jest być może najbliższa legendarnej Cesarii, to jednak trochę skrzywdzić tę młodą artystkę. Jej głos, o rzadko spotykanej szlachetności, szerokim paśmie i głębi wyrazu jest doskonale własny. Choć z drugiej strony sporo w tym porównaniu prawdy. Lucibela śpiewa muzykę tradycyjną. Podczas gdy Sara Tavares, Mayra Andrade czy Dino di Santiago flirtują z klubowymi rytmami – Lucibela, niczym Wynton Marsalis w jazzie, dba o przetrwanie źródeł.

Zaczynała w hotelowych barach wysp Sal i Boa Vista, śpiewając piosenki Cesarii, Titiny, Bany. Nieuchronnie, jak wszyscy artyści kabowerdyjscy, chciała sprawdzić się w Lizbonie. Przez kilka lat śpiewała tam z zespołem Nos Raiz (nasze korzenie) pod gołym niebem, na starej przystani przy centralnym placu miasta. Ilekroć brzmiał tam jej głos, tłum gęstniał i nie rozchodził się aż do ostatniej piosenki. Z zespołem nagrała kilka utworów na płytę Conquistador w 2017 roku. Było jednak oczywiste, że talent tej miary potrzebuje światowej ekspozycji. Lucibelę usłyszał nieomylny Jose da Silva, odkrywca Cesarii i właściciel firmy płytowej Lusafrica. Zaprosił ją do studia w Paryżu i znalazł najznakomitszych muzyków na pierwszą autorską płytę. Wkrótce Lucibela pojawiła się na festiwalach i galowych koncertach muzyki kabowerdyjskiej u boku największych artystów Luzofonii. " - Marcin Kydryński

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival: Marcin Kydryński prezentuje: LUCIBELA

koncert super, niepowtarzalny klimat który jak zaczarowana różdżka przeniósł nas do miasta wind kraju wzgórz. Cudownie
Muzyka cabowerdyjska w najlepszym gatunku!

Polecane z kategorii koncert